Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

FAİZLERİN DÜŞMESİ Neden Önemli?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 153
1.5.2018
 1
FAİZLERİN DÜŞMESİ Neden Önemli?

kredi kullanımı yükselir ilk krediler araba ve ev borçlanmalarına gider yani direk sokağa iner yabancı bankalar parayı kasalarında tutmazlar size satar ve kar ederler. cep telefonu ev ve araba kredileri en çok iktidar seçmeni tarafından kullanılıyor. birileri Erdoğan'ın yapmak istediğini anlıyor seçmen tabakasını fonlamak istediğini biliyorlar ama parayı geri toplamanın en az on beş yıl alacağını bildikleri için birileri krizi önlemeye çalışıyor yani Merkez bankası üzerinden bir restleşme var. Erdoğan kazanırsa ilk önce komşunuz arabasını değiştirir oradan anlarsınız.

iktidar merkez bankası başta olmak üzere devletin kasasını dolaylı yönden seçmen kazanma yarışmalarında kullanmak istiyor bunu her seçim yapıyor bu rakipleri açısından hem adil bir şey değil hemde muhalif seçmenin de hak sahibi olduğu milli serveti kendi çıkarı için kullanmış oluyor eğer bankalar kullanılan kredileri geri toplamakta sorun yaaşrlar ise bunu yasal zarar kabul edecek ve geri ödenmeyen miktarı halkın tamamına ödetecekler bankalar zarar ederlerse bunu çeşitli yömtenler ile milli gelirden karşılatmanın bir yolunu mutlaka bulurlar.

kullanılan krediler tüm halkın milli sermayesi ama kullanıcılar iktidar yandaşları oluyor kredilerin kullanılacağı yerler zaten istatistik verilerine göre belli hedefi belli olan bir kredi fonlamasından bahsediliyor. kredi kullanan kesimler iktidar değişirse belirsizliğin oalcağını bilirler ve iktidarın kalıcılığına oynarlar örneğin hafriyat ve inşaat sektöründe milyar dolarlık araç gereç borçlanması var hepsi kredi olduğu için kullanıcılar ,iktidarın değişmesini istemiyorlar ama büyük bir dar boğaz var çünkü iş hacmi büyüdü ve makineler yetersiz kamyon iş makinesi sayısı yetersiz krediler en çok bu dar boğazda kullanılacak çünkü hazır bekleyen bir kitle var şantiyelerin sıcak para bulması demek yüz binlerce işçinin de maaşlarının yükselmesi veya güvene alınması demek kapanan onlarca teknoloji marketin sorunu satılamayan cep telefonu ve Televizyon üniteleriydi çünkü bankalar kredi onaylatamıyordu..

Kredi ve Faiz rakamları Erdoğan için bu sebeple çok önemli..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef