Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

LGBTİ+ Onur Haftası Başladı Neler Yaşanacağı Merak Konusu

Yazar by Halinka Demirağ / Takipçiler 126
26.6.2018
 1
LGBTİ+ Onur Haftası Başladı Neler Yaşanacağı Merak Konusu

Geçtiğimiz yıllarda yasaklar yüzünden onur yürüşü yapamadan kapanan LGBTI Onur haftasının bu yıl nasıl geçeceği merak ediliyor. 28 Haziran 1969'da New York Stonewall Inn adlı barda LGBTİ'ler ayaklanmış ve polisle çatışıp bazılarını barın içine hapsetmişler  dört gün boyunca gösteriler sürmüştü. Her yıl aynı tarihlere denk gelen günler onur haftası olarak dünyanın her yerinde kutlanıyor.


İstanbul'da istiklal caddesinde haftanın son günü yapılan onur yürüyüşüyle hafta kapanıyor fakat genellikle hükümet tarafından yasaklanıyor ve yürüyüş yapılamıyor. Bu yıl merakla beklenen şey yürüyüş yapılacakmı yoksa yine yasaklanacakmı sorusunun cevabı. LGBTI dernek ve organizasyonlarına bir çağrım var ister yürüyüş yapılsın ister yapılmasın her hangi bir etkinliğinize katılım için yaş sınırı koymanızı rica ediyorum.

Önceki yürüyüşlerde 3-4 yaşlarında çocuklarıyla birlikte katılan insanlar vardı hatta katılmakla kalmamışlar benim çocuğum eşcinsel diye afişlerle dolaşmışlardı. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Hiç bir şeyin farkında olmayan küçük bir çocuğu ailesi getirmiş olsa bile siz oraya sokmayarak doğru bir şey yapmış olursunuz.

sample pictures
sample pictures


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef