Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Her Gün Yeni Haber Siteleri Açılıyor

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 111
2.7.2018
 1
Her Gün Yeni Haber Siteleri Açılıyor

Basılı medya yerini hızla dijital alana kaydırıyor çünkü zaten gazete okuyanlar büyük oranda artık dijitale yönelmiş durumdalar. Reklamlarla ayakta durmaya çalışan gazete ve dergiler bir yandan internete taşınmaya hız verirken öte yandan basım evlerini kapatmaya başladılar. Gazeteler elbette hayatımızda olacaklar ancak her geçen gün gazete satın alanların sayısında azalma var. Sıradan insanların gazete ve dergi satın almadıkları zaten bilinen bir durum.

Kişisel olarak site açıp yayın yapanların sayısı internetin icadındna buyana artmaya devam ederek her yıl kendi rekorunu kırıyor. En popüler internet siteleri halen bireysel olanlar. Medya kurumlarının internet sitelerinde genellikle propaganda veya politik amaçlı yayınlar yapıldığı için hepsinin kendi taraftarları var sıradan tarafsız bir haber sitesi yine sadece gelişmiş bir kaç ülkede var.

Türkiye açısından bakıldığında durum son derece kritik çünkü bir haberi farklı politik kesime hitaben internet siteleri farklı bakış açıları ile yorumlayarak veriyorlar. Olaya bilimsel açıdan yaklaşarak tarafsız gözle bakılması gerekir. Okuyucuyu etkilemeye hakkınız yok onu duygusal olarak etkileyerek yönlendirmeye hakkınız yok.

Ne iş yapıyor olursanız olun kaynağınız ne kadar kısıtlı olursa olsun mutlaka bir haber sitesi kuracak para cebinizde vardır 150 tele yatırımla bile başlayabilirsiniz. cep telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları kullanabilir hatta videolarınızı paylaşabilir kendi haberinizi yapabilirsiniz. Kendi kitlenize hitap etmek zorunda değilsiniz çünkü artık haber siteleri haber akışlarını RSS denilen araçla diğer siteler ile paylaşabiliyorlar bunun bir örneği www.duzceinfo.org sitesinde yer alan Ajanslar sekmesidir.

http://duzceinfo.org/Ajanslar/ linkine tıkladığınızda kendi şehrinizin ve çevrenizde yerleşim birimlerinin haber başlıklarına ulaşabiliyorsunuz. Sizde bir haber sitesi kurarak hem ditijal dünyaya adım atabilir hemde haberleri başkalarındna almak yerine ilk elden alıp yayınlayabilirsiniz. Sitenizin RSS aracının olmasına dikkat edin bu araç sayesinde haberlerinizi başka sitelerde üçüncü taraf olarka paylaşabilirler ve haberiniz daha çok kişiye ulaşmış olur.
yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef