Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

İSRAİL'den İRAN'a Tehdit: SURİYE'yi SÜRATLE TERK ET

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 145
15.1.2019
 1
Netanyahu: Tahran,nükleer program konusunda sürekli yalan söylüyor gizli nükleer çalışmaları var bu yalanları delmek zorundayız dedi.', N'
İSRAİL''den İRAN''a Tehdit: SURİYE''yi SÜRATLE TERK ET


İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İran''ı Suriye''yi süratle terk diye uyardı. Savunma Kuvvetleri (IDF) Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi''nin de katıldığı Tel Aviv''deki bir törende iran''ı uyararak israil''in bölgedeki agresif politikasını sürdüreceğini açıkladı.

Netenyahu,Dün İran dışişleri bakanlığının sözcüsünün İran''ın Suriye''de askeri varlığı yok, sadece önlem için oradayız dediğini duydum, peki o halde, onlara oradan hızlıca çıkmalarını öneriyorum çünkü agresif politikamıza söz verdiğimiz gibi devam edeceğiz korkmadan ve acımasız bir şekilde yapacağız dedi.

Netenyahu açıklamasında; İran''ı kendilerine yönelik tehlikelerine karşı tedbir almaya devam edeceklerini bu kapsamda iran''ın nükleer programını durdurduklarını dile getirdi. Tahran,nükleer program konusunda sürekli yalan söylüyor gizli nükleer çalışmaları var bu yalanları delmek zorundayız dedi.Savunma Kuvvetleri komutanı eşliğinde yaptığı bu açıklamalardan sonra iran''ın takınacağı tavır merak ediliyor. İsrail çatışmadan kaçmayacağını üstelik agresif tutumunun devam edeceğini bildirdikten sonra iran''ın buna ne yapacağını kestirmek zor çünkü iran bu açık ve net tehdide boyun eğerek ya çekilecek yada silahlarını ateşleyecek fakat her zaman bir seçenek vardır ilkesi ile hareket edecek olursa o halde israil''e diplomatik bir diyet ödemesi söz konusu olacak.

Bölgede şu an iran-israil restleşmesi kritik seviyeye yükselmiş durumda artık dünyanın gözü şimdi bu noktaya çevrildi. İran boyun eğerek çekilir mi? çekilmez ile israil iran''ın suriyedeki hedeflerine ateş açar mı? bıçak sırtı bir durum meydana geldi ve herkes dikkat kesildi iran''ın hamlesi bekleniyor..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef