Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Derinlerdeki Persia ve Şimdiki İran

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 140
17.1.2019
 1
Derinlerdeki Persia ve Şimdiki İran

iran dünyada en yalnız ülke..öncelikle  pers olarak yalnız, ikinci olarak yapay bir din anlayışı var dini islam dünyasına ait olduğunu dolayısı ile yalnız olmadığını göstermek islam dünyasına tutunmak ve tutunduğu yeri kendi çıkarına koparmak için kullanıyor. Molla sistemi ile derin iran(persia) sistemi iki farklı yapı halinde gibi görünüyorlar ama bu bir aldatmaca. çünkü mollayı iran istemiyor onu getiren Amerika istiyor.

 Kendini korumak için Avrupa ve Amerikanın arzuları doğrultusunda molla sistemini benimsiyor. Çünkü molla iranı yerinde saymaya mahkum ediyor gelişmesini tehdit olmasını engelliyor. Aslında bu bakımdan iran''ın kendi güvenliği için molla rejiminde kalması daha iyi eğer rejimi değiştirmeye kalkarsa ilk önce Amerika vurur,peşinden israil ve avrupa vurmaya başlarlar gelişmiş bir iran kimsenin arzusu değil.

Molla rejimi ile yoluna devam etmek zorunda ama hep istediği şey Pers devletini diriltmek bunu sokak olayları ile denedi. Derinlerdeki Persia ile molla ortaklaşa bu gösteriyi planladılar molla kendi başını alıp gidemez kök saldı ve genişledi bir anda silip pers devletini kuramazdı ve değişim devlet katmanından gelirse savaş sebebi olurdu ama halk isterse kimsenin yapabileceği bir şey olmazdı.

 Bu yüzden mollayı halkın göndermesine çalışıldı molla, bu işin içindeydi resmen kendisini halkın devirmesini istedi. Ama isyancılar yeterince maça asılmadığı için başaramadı. Bölge ülkeleri için iyi oldu çünkü iran çok iyi bilim adamı yetiştirir ilaç sektörü bilimsel alanlar eğitim felsefe ile bölgede yeni bir güç haline dönüşmesi sadece beş yıl sürerdi. iyi ki isyancıları başaramadı... yoksa bölgedeki ülkeleri gelişmişlik oranında geçip gider hatta on yıl sonra onlara teknoloji satmaya başlardı yeni bir israil yada her hangi bir Avrupa ülkesi kadar silah ve makine sanayisini geliştirmesi sadece yirmi yıl sürerdi.

 Şimdi gelinen noktada ise tahrik eder tarzda aktiviteler gösteriyor. Nükleer programına hiç aksatmadan devam ediyor. Bölge ülkeleri için tehdit olacak silahlar yapıyor muhtemelen kimyasal veya biyolojik silahlara da sahip. Her altı ayda bir çıkıp filan yeri vuracak menzilde füzelere sahip olduğunu beyan ediyor. Atlantik okyanusuna Amerikan donanmasını tahrik etmek için savaş gemisi gönderiyor,uzaya uydu fırlatma bahanesi ile balistik füze tipi roket atıyor. Komşuları için bir tehdit olduğunu her an ispat ediyor. 


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef