Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Mobil Cihazlardan Dolayı Çocuklarınız Tehlikede Olabilir

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 319
31.1.2019
 1
Mobil Cihazlardan Dolayı Çocuklarınız Tehlikede Olabilir

Mobil cihazların çocuk yaşta kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Mobil platformlar için geliştirilen uygulamalar çocuklar için tehlike doğurabilir çocuklarınız üzerinden sizin açınızdan tehlike doğurabilir. Mobil uygulamalar çocuklarınıza komut verebilirler,sizin veya çevrenizin hakkında bilgi alabilirler, bazı şeyler yapmaları için yönlendirebilirler. Uygulamalar çocuklarınız ile etkileşime girilebilen yazılımlardır. Çocuklarınıza fiziksel dünyada sinsice yaklaşabilen kötü niyetli kimseler gibi dijital dünyada da aynı türden tehlikeler belirebilir.Şu ana kadar böyle bir şey olmadı fakat gelecekte olacağını tahmin ediyorum.

Böyle bir duruma karşı ne yapacağımız konusunda ciddi çalışmalar yapmamız gerekmektedir. Mobil cihazları yasakladığımızda çocuklarımızı büyük bir dünyadan mahrum bırakmış oluruz. yasaklamak yerine güvenli hale getirmeye çalışmalıyız. Bu konuda öneri veya şikayetlerinizi dogfish@hotmail.com adresime yazabilirsiniz. Mobil uygulamaların PC ve Web yazılımlarından farkı pek yok gibi görünse de mobil cihazlardaki uygulamalar hedefe odaklı programlanmaya elverişlidir. 

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Çocuklarımızın kullandığı uygulamaları kendimiz ara sıra kullanarak incelemeliyiz. Çocuklarımızı korkutmadan tehlikeler hakkında bilgilendirmeliyiz. Biri senden bir şey yapmanı istediğinde yapmadan önce bana sor gibi ricalarda bulunabiliriz. Ailesi ve çevresi hakkında soru sorulması durumunda bunu bildirmesini isteyebilirsiniz. Yukarıda dediğim gibi henüz böyle bir tehlike görülmedi fakat bu tehlike eninde sonunda belirecektir.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef