Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Çin Hapishanelerinde işkence ve Organ Çalma iddiaları

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 321
1.2.2019
 1
 Çin Hapishanelerinde işkence ve Organ Çalma iddiaları

 Çin hapishaneleri hakkındaki iddialar on yıldan uzun bir zamandır dünyanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Kanadalı araştırmacıların çin hakkında ortaya çıkardığı yasa dışı organ ticareti raporunun ardından yine çin hapishanelerinde işkence bu defa rus kaynaklarından aktarıldı. Kanadalı araştırmacılar çin devletinin de içinde bulunduğu organ turizmini detayları ile raporlandırmışlardı. Aynı raporda çin hapishanelerindeki insanlardan organ alındığı ve insanların bir çoğunun öldürüldüğü yazılıydı. Raporda çin'de yapılan yasa dışı organ nakillerinin bir turizme dönüştüğü de bildirildi. 

Son günlerde rus kaynaklarından açıklandığına göre çin hapishanelerinde işkenceler yapılıyor. işkencelerin son derece ölümcül sonuçları olduğu detaylı araştırmalar neticesinde ortaya atıldı. Çin hapishanelerinin uluslar arası denetimlerden uzak olması ve çin'in her hangi bir uluslar arası kuruma insan hakları bakımından hesap vermemesi hakkındaki iddiaların doğru olabileceği konusunda inandırıcılık yaratıyor. 

Kanadalı araştırmacıların raporlarında sadece suçluların değil devletin sakıncalı gördüğü bazı toplulukların üyeleri de haksız yere tutuklanarak cezaevlerine gönderiliyorlar ve bir daha bir çoğundan haber alınamıyor.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef