Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Eski Belediye Başkanı Mehmet KELEŞ' in Olay Paylaşımı

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 1429
31.3.2019
 1
Eski Belediye Başkanı Mehmet KELEŞ' in Olay Paylaşımı

FARUK ÖZLÜ
Faruk Özlü isimli şahıs İSLAM KELEŞ isimli şahsın oksijen tv isimli yayın kuruluşunda benimle ilgili "gördüğünüz üzere ortada akli dengesi yerinde olmayan" bir şahıs var demiş.(çok eski değil iki yıl önce ankarada beni gözden düşürürken islam keleş denilen arkadaşla birlikte düzce belediyesini nasıl söğüşlediğimizi anlatıyordu bu iftiracı zat).
Ne diyor şimdi, benim daha önce 

bir televizyon kanalında kendisiyle ilgili uyarı mahiyette söylediğim şeyleri göstererek. "Hiçbir projeyi iptal ettirmedim". diyor. Aslında beni yalancılıkla suçluyor. Eh meşru müdafa hakkıda doğmuş o zaman bize.

Peki, bizde kendisine soralım;
İstanbul caddesi projesi neden yarım kaldı ve cadde bunca emeğe rağmen neden yeniden trafiğe açıldı. İstanbulda bile işleyen tramvay düzcede neden çöpe atıldı.

Asar deresi için yaptığımız ve ihale edilmek üzere olan onbeş milyon lirası DSİ ye ait otuzbeş milyonluk proje nereye gitti.

Kalıcı konut bağlantı yolunu Rasim Betir bulvarına bağlayan, düzce trafiğini çok rahatlatacak olan, bütün kamulaştırma işlemleri bitmiş ve yapımına geçilen güzelim altgeçit projesi ne oldu.

Tam üç yıl önce bütün fizibilite ve proje çalışmaları Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı ve Düzce Belediyesi tarafından ortaklaşa bitirilmiş ve Bakanlar Kuruluna taşınmış üçyüz milyonun üzerinde tutarıyla Türkiyenin kırkbirinci kentsel dönüşümü olan Eski Sanayi Projesi neden yapılamadı.

Eski otogarın yerine planladığımız düzcede bir ilk olacak kent müzesi projesi ne oldu.
Kalıcı konutlar yolunda bütün yangın ve kurtarma olaylarına kolayca ulaşıp müdahale edebileceğimiz modern itfaiye ve eğitim tesisleri projesi ne oldu.

Toplam yüz milyon değerinde içerisinde otel alışveriş merkezi tema park bulunan melensu park iki projesi nerede. 
Bilim merkezi projesi ne oldu.
Güneş enerjisi projesi ne oldu.
Melensu park projesindeki hidroelektrik santrali ne oldu.
Uğur deresi üzerindeki düzce içme suyu barajı ne oldu.

Emin ol daha çok sayarım ancak okuyucunun sabrını zorlamak istemiyorum.

Bu projelerin tamamı ya ihalesi yapılmış veya kamu ihale kurumundan ihale sırası alınmış paraları rezerve edilmiş işlerdi. Yani senin açıkladıkların gibi "kes kopyala yapıştır" cinsi, içi boş, kaynağının nereden geleceği belli olmayan projeler değildi.

Şimdi söyle bakalım bu projelere ne oldu.

Sevgili düzceli kardeşlerim;

Bu faruk özlü denilen şahıs benden sonra sn. Dursun Ay'ı Ankaraya çağırdı beraberinde bütün bu projeleri yapan firmalarıda çağırdı ve herkesin huzurunda hepsinin üzerini tek tek çizdi.

Tabii şimdi inkar ediyor, ve bu konuda kendisini uyardığım için beni akli dengesi yerinde olmayan biri olarak niteliyor, başka bir deyişle bunu seçim malzemesi olarak kullanıyor.(çok şüpeliyim ki beni kafaya takmış ya rakibinin hala ben olduğumu sanıyor). Tabii aslında iki şeyi gözden kaçırıyor.

Birincisi, bu olaya kendisi dışında düzce belediyesi yetkilileri, proje ve mühendislik firmaları, müteahhitler, kendi danışmanları hepsi şahitler. İkincisi ise beni kötüleyerek aslında hiçbir yere varamayacağı gerçeği.

Fakat asıl mesele asıl sorun bu iptal edilen işler değil. Mehmet Keleş'i sevmezsin pirim yapmasın diye projelerini yok edersin, hiç sorun değil. Hatta Mehmet Keleş'in hiçbir yakınını, arkadaşını il, ilçe yönetimlerine ve meclis üyesi listelerine aldırmazsın, buda sorun değil. Bu ve buna benzer çok olay yaşadık, çok adam gördük. 

Benim asıl üzerinde durmak istediğim ve beni çok düşündüren şey düzce şehrinin "ŞEHREMANETİNE" yani başka bir deyişle, şehrin en emin kişisi olan Belediye Başkalığı görevini üstlenmeye talip olan kişinin, nasıl bu kadar kolay YALAN söyleyebildiği konusu. 
Be adam hadi benden utanmıyorsun Allah'dan da korkmuyorsun, bari olayın bizzat şahidi olanlardan azıcık utan, azıcık sıkıl.
Ama ne bekliyoruz ki;

Sen değil misin ihaleleri yapıldığı zaman bakanlık bir tarafa milletvekili dahi olmadığın, açılışına bile katılmadığın işleri ben yaptım diye konuşup ortalıkta gezen.

Bak arkadaş mert ol, dürüst ol, şefkat ve merhametli ol, hiç sorun değil. Belediye Başkanı ol, milletvekili ol, hatta (çok meraklı olduğunu biliyorum) istersen Vali de ol, ne olursan ol, ama önce adam ol.

Yoksa ne yaparsan yap ne olursan ol nafile, Ankaradan nasıl ters yüz olmuşsan burdan da eli boş dönersin.Ve sana bir sır vereyim. Sakın, sen sen ol düzceyi ve düzcelileri KÜÇÜK görme...Ya değilse o KÜÇÜK gördüğünden öyle bir osmanlı tokadı yersin ki, bırak çilimliyi, topçulardaki baba evinin yolunu bile bulamazsın. Akıllı ol...

DÜZCE AFFETMEZ.
Düzcelilerin yüksek müsadesiyle bir cümlede şu medya patronu arkadaşa söyleyeyim.
2897 yıl önce Xsestos bir bayram mesajında şöyle demiş.
"Kaybetmeyi, ahlaksız bir kazanca tercih et. Birincisinin acısı bir an, ötekisinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer."

-------------------------------------------------------------------------------

Yukarıda ki 28-03-2019 tarihli Yazı tamamen Düzce Eski Belediye Başkanı Sn. Mehmet Keleş'e aittir. 
Noktasına virgülüne dokunulmamıştır..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

20.09.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef