Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

BANYO SERAMİKLERİ SİZİ ÖLDÜREBİLİR DİKKAT!

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 170
12.8.2019
 1
BANYO SERAMİKLERİ SİZİ ÖLDÜREBİLİR DİKKAT!

Son yıllarda ortaya çıkan ölümcül bir yanlış var. Yere duvarla aynı seramikleri veya bilinçsiz üretilmiş yer seramiklerini örüyorlar. Yer ile duvar seramikleri arasındaki fark nedir? Duvar seramiklerinden yer seramiklerini ayıran daha sağlam olmalarının yanı sıra en önemli şey yer seramiklerinin yüzeylerinin pürüzlü,gözenekli veya girintili çıkıntılı olmasıdır. Bu yapısı sayesinde suyu üzerinden tahliye edecek yüzeye sahiptir tıpkı araba lastiklerinde suyu tahliye eden kanallar gibi. Yer seramiklerinin bu yapıları sayesinde ıslak zeminde kaymadan düşmeden yürüyebilmekteyiz.


Gelelim günümüze.

Eski zamanlardan bu yana çini, mozaik, yer karosu olarak ıslak zeminlere yani banyo,mutfak,tuvaletlerin zeminlerine örülen yüzeyi düz olmayan seramikler malesef bilinçsiz üretim,satış elemanları veya ustalık marifetiyle ortadan kaldırılmış duvarla aynı yüzeye sahip yer seramikleri örülmeye başlanmıştır. Bu sebeple ıslak zeminde özellikle çocuklar ve yaşlılarda yani dengesini sağlamakta yeterince çevik olmayan yaş gruplarında kayıp düşme sonrası yaralanma ve ölümler meydana gelmektedir.

Mimar,mühendis,satış elemanı,usta,ev sahibi fark etmeksizin bu yanlış yapılmaya devam ediyor. Asıl sebep, geçmişten gelen öğretilerin unutulmuş hiçe sayılmış olmasıdır.


NOT: ıslak zeminlerde en iyisi çini veya mozaik döşemelerdir. üzerlerindeki gözenekler sayesinde kayıp düşmenizi önlerler.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef