Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Rus Il-20 istihbarat Uçağı Nasıl Düşürüldü?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 114
2.10.2019
 1
Rus Il-20 istihbarat Uçağı Nasıl Düşürüldü?

Yer:Suriye sahilinin 35 kilometre içi:
Tarih 18 Eylül 2018 23:00 suları:

Suriye sahilinin 35 kilometre içerisinde uçuş yapan dört israil F-16 savaş uçağı bölgede izleme yapan Fransız fırkateyni Auvergne' nin radarlarından kayboldular. Aynı koordinatlarda uçuş yapan Rus Il-20 istihbarat Uçağının mürettebatı ile rus birliklerinin karargahı arasındaki iletişim kesildi.

Rus istihbarat uçağını örtü olarak kullanan israil savaş uçakları üzerilerine gelen S-300 hava savunma sistemi mühimmatını Rus istihbarat uçağına yönlendirmişlerdi. Suriye'deki Rus S-300 hava savunma sistemi aslında israil F-16'larını hedef almış olmasına rağmen İsrail pilotları dahice manevra yaparak kendi üzerlerine kilitlenmiş olan S-300 savunma füzesini Rus IL-20 istihbarat uçağına sürükleyerek ona çarpmasına neden oldular.

İsrail hava kuvvetleri Rus uçağının rutin uçtuğunu biliyordu ve planlamayı bu veriye göre yaptılar. Rus uçağının malum koordinatlara tekrar uçması beklendi ve israil uçakları yerden havalandılar. israil savaş uçaklarının radar sistemlerinde Azimuth ve menzil çözünürlüğü etkisi prensibini kullandıkları anlaşılmaktadır. 

Azimuth: iki hedefin radarın antenine göre eşit mesafede ve birbiri ile yakın olduğu durumlarda hedefleri tek bir hedef olarak algılaması etkisidir.

Menzil Çözünürlüğü: iki hedefin radar istasyonuna göre aynı mesafede bulunduğu zamanlarda iki hedefin dalgalarının biri diğerinden önce ulaşıyorsa radar bunu tek bir hedef olarak algılar.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef