Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

AMERİKA'dan Anaconda Operasyonu: Bağdadi Öldürüldü

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 69
27.10.2019
 1
AMERİKA'dan Anaconda Operasyonu: Bağdadi Öldürüldü


iki ay önce: Terörist Bağdadi'nin Suriye'de bulunabileceği alan frekans tarama izleri ve yerdeki teröristlerin meydana getirdikleri trafik sayesinde iyice daraltıldı. Bütün izlere göre Bağdadi Suriye'de ve idlib civarında 100 kilometre çapında bir alandaydı. Bölge üzerinde casus uçaklar tarafından frekans takipleri yapılıyordu yaklaşık konum belirlendi ancak değişken koordinatlar sürekli hareket ediyordu. Aynı zamanda bölgede yoğun şekilde telsiz ve telefon trafiği vardı binlerce görüşmenin içinden Bağdadi'ye ait olan ses frekanslarını takip etmek iyice zorlaştı. Bu aşamaya kadar herşey Güney Amerikalı uyuşturucu kaçakçılarının havadan takibi şeklinde seyretti. Fakat Bölgedeki iletişim trafiğini azaltma fikri benimsenince YPG birimlerinin bölgeyi terk etmesi ile azalan telsiz ve telefon iletişimi daha izlenebilir hale geldi. Çekilen YPG'liler sebebi ile yerdeki hareketliliğinde azalmış olması takibi kolaylaştırdı. 


Fakat YPG'lileri koruyan Amerikan özel birliği Suriye'den Irak'a doğru yola çıkınca bölgeden protestolar geldi ama birlik aslında hem istihbarat hemde çarpışma donanımlarına sahip çok özel bir avcı birliği idi. Irak yolundan bir noktada geri döndü ve hızla Suriye'ye tekrar eski bölgesine geldi. Fakat dönmeden önce İsrail'li eski bir general televizyona çıkarak Amerikan birliklerinin çekilmesinin israil'i tehlikeye atmak olduğunu açıkladı Bağdadi'nin bu açıklamayı duyması sağlandı böylece geri dönen Amerikan birliğinin kendisi için yada bölgede bir faaliyet yapmak için dönmediğini tamamen israil'i tatmin etmek için döndüğünü ve bir etkinliğinin olmayacağını düşünmesi sağlanmaya çalışıldı.


Çeçenistan'dan bir kaç gün önce 300 kişilik bir Rus Askeri polis birliği de Türkiye'sınırına yerleştirildi. Sözde YPG birimlerinin Türkiye sınırına yaklaşmasını engellemek ve önlemek amacındaydı. Oysa Bu çok seçkin bir çarpışma birliği idi Askeri polisden fazlasıydı. Amaç Bağdadi'nin kuzeye kaçışını önlemekti. Eğer Rusların yerine Amerikan birliği yerleştirilmiş olsaydı Bağdadi kıstırma faaliyetini fark edecekti. Bu birlik devriye gezerek Bağdadi'yi şaşıtıyordu yerinde sabit kalsa ve bir anda hareket etse Bağdadi kendisini almaya geldiklerini düşünerek yerini yine değiştirecekti.


Akşam saatlerinde hedefin alanı daraltıldı Amerikan özel birliği olası koordinatlar civarında dolaşmaya başladı sözde ırak'tan israil'in ricası ile dönüyorlardı ve kamp kurmayacaklar vakit geçirip belkide geri dönecekler izlenimi verilecek şekilde hareket ederlerken Trump birliğin petrol bölgelerini korumak için gönderilmiş hantal ve basit birimlerden oluştuğu izlenimini açık istihbarattan aktarıyordu. Ruslar kuzeyde devriye gezmeye devam ettikleri sırada havada da hem casus uçaklar frekans takipleri yapıyorlar hemde Drone'lar ile personel takibi yapılıyordu.

Gece yarısı aniden havadan roket atımları yapıldı hedefler Bağdadi'nin kaçış planlamasını çökertmek ve Amerikan özel çarpışma birliğinin alması için paketi yerine sabitleme amacıyla icra edilmişti. Hava saldırısı ile birlikte Bağdadi'nin yeniden iletişim kurması beklendi son izler alındı analiz edildi ve yerdeki birlik paketi almak için hızla hedef noktasına giriş yaptı. Mekana girildi siviller dışarı çıkartılırken diğer birimler arama tarama faaliyeti yapıyorlardı tahmin edildiği üzere Bağdadi tünellere girmiş ve kaçmak istemişti ancak bir terslik vardı tünelden çıkış yoktu ve şimdilik bilindiğine göre teslim olmak yerine kendini patlatmayı tercih etti.yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.11.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef