Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Basının Görevi Politikacıları Halka Karşı Korumak Değildir

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 136
8.5.2018
 1
Haberci'nin Görevi Politikacıları Halka Karşı Korumak Değildir

iyiler hep vardır sözüm onlara değil. bu yazımda iyi taklidi yapan çürük elmalara değineceğim.

Son yıllarda habercilerin yani televizyon ve gazetelerin hatta yazarların tv programcılarının haber programı sunucularının politikacıların taraftarlığını yaparak onları halka ve rakip politikacılara karşı koruma yarışına tutuşmuş olduklarını görüyoruz. Haberci böylemi olmalı?

Habercinin görevi haber yapmaktır politikacıları halka karşı korumak değildir. Haberciliğin doğası gereği basın halkın ve kanunların tarafında olması gerekmektedir oysa görüyoruz ki politikacıların holiganları olmuşlar rakiplerine çalakalem verip veriştiriyorlar.

hem iktidar hemde muhalefet kanadından politikacıların sahip olduğu yazar çizerler olduğunu görüyoruz bunlarda tribünlerde kendi aralarında maç yapıyorlar. Amaç? elbetteki sahiplerini motive etmek seyirciyi maça hazırlamak için amigoluk yapmak, duyu organlarını ve algılama yeteneklerini körelterek gerçekleri fark etmelerini imkansız hale getirmek, kendi takımının günahlarını örtbas etmek, yanlışlarını doğru sonuçlara bağlayarak hataları gizlemek ve daha neler..

Bir kimse karaktersiz kişiliksiz haysiyetsiz ise hangi meslekte olursa olsun şerefsizliğini icraa edecektir bunlar yüzünden meslekleri veya çalıştıkları kurumları suçlamakta doğru değil çünkü politikacılar o kadar yırtıcı hale geldiler ki basını elde etmeden maç kazanmanın zorluğunu kazanılsa bile bir anlamı olmadığını biliyorlar. Bu yüzden kendi yandaşlarını militarize ve politize ederek basının üzerine kabus gibi çöküyorlar.

Sonuç? Eninde Sonunda Roma gibi çöküş..........yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

08.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef