Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

UÇURTMALAR NEREYE GİTTİ?

Yazar by Jale Dogu Erkan / Takipçiler 137
14.5.2018
 1
UÇURTMALAR NEREYE GİTTİ?

Her yaz uçurtmaları gözlemliyorum gökyüzünde her sene azalıyorlar. Her şey değişiyor ama bazı şeyler aynı kalmalı hayatta. Çocuklar değişmemeli yada daha az değişmeli. Baş döndüren bir hızla uçurtmaların yerini dijital ekranlar aldı sanatla ilgilenen çocukların sayısı da uçurtma uçuranlar kadar azaldı.

gazete kağıdından yaptığımız uçurtmları sokaklard akoştura koştura uçurmaya çalışırdık. yere düşerse tamir ederdik, ordan burdan topladığımız ipleri ekler olabildiğince gök yüzüne salardık bazen bir kağıdı ortasından delip ipe takar uçurtmaya doğru yavaşça gidişini izlerdik mektup misali.

babalar çocuklarıyla gelirdi bazen daha büyük uçurtmalar yaparlardı meserla çıtalı dediğimiz uçurtmalar vardı daha büyüktüler onları uçurmak büyük bir mutluluktu çok yükselirlerdi renk renk süzülürken ipi tutup hafifçe çekerken rüzgarın gücünü tartar hayran kalırdık doğaya. Bir gün bakkala resimli hazır uçurtmalar gelmişti o gün kalbim kırıldı anladım ki bizim uçurtmalar artık sanayileşmişti. kendi yaptığımız gazete çimento kağıtlarından olanlar sanayi ürünü uçurtmalara yenilecekti o gün anlamıştım.

vede öyle oldu resimli uçurtmaların şekilleri de değişti sonra hazır alınıp satılır oldular artık kendin yap kendin uçur devri bitmişti çok sürmedi uçurtmalar hep birden silinip gittiler gökyüzümüzden...


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef