Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce Şehir İçi Dolmuşları / Bir Zamanlar...

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 110
10.6.2018
 1
Düzce Şehir İçi Dolmuşları / Bir Zamanlar...

Duzceinfo.org Sitemizin Logosunda da yer olan Mercedes O-319 model minibüsün anlamı: Düzce çok eski zamanlarda (1980 lerde) şehir içi minibüsleri ile toplu ulaşım yapmaktaydı. Logomuzda yer alan minibüslerin modeli şekli hatta renkleri ile tıpa tıp aynısı kullanılmaktaydı. Londra için iki katlı şehir içi otobüsleri,siyah taksiler yada New York için sarı taksiler nasıl bir nostaljik değerde ise Düzce' nin de Mercedes O-319 şehir içi dolmuşları aynı anlamı ifade etmektedir. Belki günün birinde bu güzellik tekrar geri gelir.

sample pictures
Şehre ne türlü muziplikleri, mimari ucubeleri, garip trafik uygulamalarını nasıl hayata geçireceğini şaşırmış yerel idarecilerin ufkunda cenneti betonla kaplamak olsada bazen birileri kendi aralarında bir takım güzellikleri nasıl inşa ederiz diey düşünmekteler.. Nostalji adına eski dolmuş minibüslerin bir kaçını tekrar yollara çıkarmaktan tutun, suya inebilen küçük yolcu uçakları , zonguldak akçakoca,akçakoca sakarya arası işleyen vapurları ciddi manada düşünen birileri var.

sample pictures
Aç gözlü erdemleri olmayan politikacıların elinde heba olup gitmekte olan memleketimizin bir diğer sorunu da kısır fikirli yerli şahsiyetlerin idareci vasfı ile şehrin mevkilerinde göreve getirilmiş olmalarıdır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef