Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

ŞİMDİKİ ÇOCUKLAR Diye Yakınma Hanım Sen Eğittin Onu

Yazar by Halinka Demirağ / Takipçiler 129
13.6.2018
 1
ŞİMDİKİ ÇOCUKLAR Diye Yakınma Hanım Sen Eğittin Onu

Şİmdiki çocuklara laf anlatılmıyuor hepsi çok bilmiş, laf ebesi, ukala, patavatsız gibi yakıştırmalar yapan kimselere rastlıyorum sokakta oysa bunları yetiştiren sizsiniz herkes kendi çocuğundan sorumlu. Yetiştiremediysen dediğin gibi çirkefliği karakter olarak alır. Sen müsade etmeyeceksin kadın efendi. Çocuk küfür öğrendiyse ya nsenden ,babasından yada çevreden öğrenmiştir kendisi icat etmedi ya. Siz  ebeveynler olarak düzgünseniz o halde çevre bozuk. 

Çocuğunuzu sağlam karakter ile yetiştiriyorsanız emin olun dört yaşından itibaren ayıbı öğrendiyse utanır yapmaz kişiliği gün be gün gelişir önce utanma duygusunu geliştireceksin hanım. Doğruluğu dürüdtlüğü sen aşılayacaksın dizi filmlerden entrika öğrenmesine müsade etmeyeceksin tazecik beynine senin saçma sapan dandik dizilerinden veri geçirmeyeceksin. Yanında konuşanlara dikkat edecektin fitneci kimselerle ağzı bozuklarla aynı ortamda tutmayacaksın.

Düzgün karakterli insanın yaşamı zordur kolay yolu seçen insan artıklarını örnek almasına izin vermeyeceksin. Çocuğu evde iyi eğitirsen sokağa çıkardığında kişiliği karşı koyar üfür edenden uzak durur karaktersizden uzaklaşır. Ama yinede çevre öyleyse sen evde iyisini her an daha fazla vurgulaman gerekir eve gelince doğruluk yükelenecek sokağa çıktığında bu doğruları referans alarak çevresine ayak uyduracak aksi halde senin tarifine uyan bir tip olur çıkar.

Toplu taşıma aracında yaşlıya yer verir ama sırtında sırt çantasıyla kalabalığın içinde kaplumbağa gibi iki kişilik yer kaplar öteye beriye dönerken çantasını unutur ona buna sürtürür küfürü sen yersin anasısın ya o bakımdan. Laubali uakla cümleler kurar sen özgüven zannedersin halbise senin çocuk defolu haberin yok. oturup kalkmasını öğretmediysen, yeme yerken ağzını kapat öksürürken mendil tut demediysen çocuk ne yapsın doğrusu o zannediyor komşudan öyle görmüş çevreden öyle görmüş onu yapar sen sahip çıkıp öğretseydin böyle olmazdı.

Çevreyi bozmakta iyi yetiştirmediğin çocuğunda katkısı var bu çocuklar büyüyor film yapımcısı filan oluyor başlıyor toplumu yozlaştırmaya tada mühendis, doktor, gazeteci oluyor başlıyor muahttap olduklarına karaktersizliği aşılamaya. iyi yetiştir iyi şeyler aşılasın. Erdemleri olmayan bireyler yetiştirip çevreyi bozan ailenin kendisidir hanım efendi. Afedersinizde düzgün bir çocuk toplu taşıma aracında rastladığı arkadaşına basurum var doktora gidiyorum demez elbise ile sakladığı yeri diliyle de saklaması gerektiğini öğreteceksiniz efendim. 

yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef