Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

SAKINCALI DÜŞÜNCELER... ( +18 )

Yazar by Halinka Demirağ / Takipçiler 169
4.2.2019
 1
SAKINCALI DÜŞÜNCELER... ( +18 )

Sıcak bir yaz gecesi... Ege'nin koyu maviliğine dalmış seyrederken semayı, ağustos böceklerinin şarkılarına vermişken kendimi. Birer birer ışıkları sönen komşu villalara kaydı gözlerim.. Derin karanlığın içinde insana huzur veren beyaz evler kimilerinden hala kulağıma gelen müzik,çınlatılan kadehlerin arasında belli belirsiz inleyen nağmeler duydum.

Rüzgara bıraktığım saçlarımın arasından süzülen sesler hayal değildi. Şarap kadehimden bir yudum aldıktan sonra masadaki şişeyi kapıp hınzırca terasta sesin geldiği tarafa yöneldim. Muhtemelen kampçılar yada her gece kaçamak için kırlara doluşan gece kuşlarıdır diyordum ama ses dar sokağımızın karşısındaki hatunun evinden geliyordu.

çiçeklerin arasında hafif hafif hareket eden silüetler yoldan geçen bir arabanın lambalarıyla bir anlık aydınlanınca sandığım şey olmadığını fark etmiştim. Karşı komşum her hafta sonu gelir pazartesi sabahı erkenden valizleri sürükleyerek çekiştire çekiştire bir taksinin bagajına yerleştirip gözden kaybolu verirdi.

Hiç anlam veremezdim her hafta sonu güzel çekici bir hatun yalnız başına buralara gelip gitmesinin ve hiç aksatmamasının nedeni ne olaki derdim. Issız bir sahil köyünde yalnız başına tatil yapmasına ve buna bir kaç yıldır devam etmesine anlam veremezdim. Pazartesi gittiğinde hasır şapkamı takıp etrafta liseli kızlar gibi meraklıca dolaşmaya başladım.

aradığım şey fazla uzakta olamazdı vede değildi. evlerin bahçesinden demir kapıların arasından verandalardan bazılarının merdivenlerini tırmanıp çatılarından geçtikten sonra dört mevsim buralı olan tek kişiye ulaşmayı başardım. Güzeller güzeli bir ressamdı kendisi. Gamzeli gülüşünü görünce karşı komşuma hak verdim böyle bir güzelliği sadece erkeklere bırakmak haksızlık olurdu.

Biraz laflaştıktan sonra bir iki kadeh için uğramasını söyledim.Verandadaki ahşap direğe yaslanıp gözlüğünün sapını dudaklarında çevirip,geceleri etrafı gözlemekten vazgeç...yaz bitecek ve kimse kimseyi bir daha görmeyecek nasılsa dedi.iyi günler dileyerek biraz utanmış halde oradan ayrıldım.Fakat dışarıdaki sıcak perdelerin arasından içeri dolan ayışıkları ağustos böceklerinin şarkıları eşliğinde derin bir nefes aldığım ılık rüzgar içimde bir kenara atılmış halde unutulmaya yüz tutmuş erotizmi körüklemişti.

ne yalan söyleyeyim... O yaz..... muhteşemdi... sakıncalı düşlerim ve çitlembikler ,zambaklar sardunyalar arasındaki gülüşmeleri özleyeceğim...


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef