Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

DÜZCE ve İSTANBUL

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 96
10.7.2018
 1
DÜZCE ve İSTANBUL

Düzce'nin sevdiğim yanlarından biri ekmek çeşitliliği ve günün her saati sıcak ekmek çıkaran bir fırını bulabiliyor olmanızdır.Düzce'de yaşarken sık yaptığım şeylerden bir tanesi gece vakti eve dönmekti. Kendine özgü ekmek çıkaran fırınlardan köy ekmeği alıp eve döndüğümde sahanda yumurta yapmak ve taze köy ekmeğini bandırıp yemeği severdim. İstanbul'da yaşamaya başladığımda bu lüksüm kalmadı. Çünkü sabah yediden önce fırınlarda ekmek bulamıyorsunuz.

Sabah fırından taze ekmek alıp kahvaltı yaptıkdan sonra işe gitme lüksünüz Düzce'de var ama sitanbulda işe aç gidersiniz. Kahvaltı yapmak isterseniz akşamdan aldığınız ekmekle yetineceksiniz ayrıca kahvaltı yapmaya vakit bulmanızda zor. Sabahın ilk ışıklarında sokağa çıkmazsanız işe geç kalırsınız. Binlerce çalışanın tıkış tıkış bindiği toplu taşıma araçlarından birine kendinizi atmak istiyorsanız erken yola koyulmak zorundasınız. Oysa Düzce'de bisiklet veya yaya olarak işe gidebilirsiniz.

Düzce'nin sağladığı avantajlardan biride daha çok insanı tanıma şansınızın olduğudur. çevrenizdeki insanlara vakit ayırabiliyor olma lüksüne sahipsiniz akşam iş çıkışı bir yerde oturup sohbet edebilirsiniz sinema için haftasonunu beklemeniz gerekmez işinizden çıktıkdan en fazla yarın saat sonra şehir merkezindeki herhangi bir sosyal mekanda olabiliyorsunuz oysa istanbul'da işten çıkıp bir arkadaşla buluşmanız daha uzun sürüyor ve görüşüp hemen yola çıkmazsanız eve gece yarısı gidebiliyorsunuz. Binlerce kişi işten çıktıkdan ancak iki buçuk saat yada daha fazla bir zamanda evlerinde oluyorlar. ve buluşup birlikte sadece bir saat geçirmek için en azından iki hafta öncesinden plan yapmak gerekiyor.

istanbul'da işe gitmek işten dönmek arasında ortalama on beş saat vakit harcıyorsunuz. kalan zamanda ev işleri yapmak ailece yemek yemek ve uyumalısınız. uykunuzu almadan tekrar uyanıp işe gitmeniz gerekiyor iki ayrı semtte yaşayan insnaların birbirleriyle buluşmaları ayda en ço bir defa olabiliyor. Ama Düzce gibi bir şehirde yaaşrken istediğiniz he rgün buluşabilir birlikte vakit geçirebilirsiniz. Bunun kıymetini bilmelisiniz..

yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

08.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef