Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Sokak Fotoğrafçısı Olmak Zor iştir

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 107
28.7.2018
 1
Sokak Fotoğrafçısı Olmak Zor iştir

Sokak fotoğrafçılığı demek kısaca sokak sokak,şehir şehir gezerek fotoğraf çekmek demektir. Fakat sözü pek edilmeyen başka durumlarda vardır. Yağmur çamur rüzgar fırtına kar gece gündüz gibi doğa olayları sokak fotoğrafçısının içinde olduğu olağan koşullardır. Bu durumlara önceden hazır olmak ve sürprizlere yer bırakmamak adına teçhizatlara sahiptir bunlarda en basiti bir poşettir. Poşet yağmurda makinesini korumak için su geçirmez bir malzemedir. Daha bir çok ekipmana sahiptir.


Lensler, filtreler, yedek pil ,tripod,sırt çantasının içinde daha pek çok araç gereç ile yolculuk eden sokak fotoğrafçısı sadece kendi sokağında yada muhitinde çekim yapıyorsa çok az teçhizat taşır ne kadar uzağa gidiyorsa ve nasıl bir iklim koşulunda çekim yapacak ise o derece deşiğiklik gösteren bir sırt çantası hazırlaması gerekmektedir. gece kalınacakmı? çekim zamanına kadar bir eyrde vakit geçirilecekmi gibi basit sorulara zaten cevap vermiş olrak yola çıkan fotoğrafçı yolda hırsızlık olaylarına karşıda dikkatli olması gerekmektedir çünkü fotoğrafçılık malzemesi ülkemizin en çok hatta 1969 yılından bu yana silah ithalatından daha çok para harcadığı bir ithalat ürünüdür bunun anlamı çalınan malzemelerinizin piyasası vardır ve anında gözden kayboluverir.

sokak fotoğrafçısı her türlü makineyle fotoğraf çeker DSLR olması gerekmez cep telefonuda olabilir filmli makine hatta kompakt da olabilir. Sokak fotoğrafçısı için makine pek mühim bir araç değildir sadece olması yeterlidir. me mega pikseli ne bit derinliği nede lens çeşidi sokak fotoğrafçısını işinden alıkoymaz. Ancak zamanla rahat çekim yapabileceği yada basamak atlayabileceği bir makine ve ekipmanı tercih edebilir.ilk kural kadrajdır bu kural diğer tüm fotoğrafçılık kurallarını ezer. Bundan sonra pozlama , kontrast vs. gelir. 


Bir sokak fotoğrafçısı olarak en sevdiğim şey yağmur yada karlı bir havada çekim yaptıkdan sonra eve döndüğümde bir fincan sıcak çaydır..
sample pictures


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

13.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef