Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

TÜRKİYE Dünya Ölçeğinde Fotoğrafçılara Sahip

Yazar by Çiğdem Miralay / Takipçiler 115
31.7.2018
 1
TÜRKİYE Dünya Ölçeğinde Fotoğrafçılara Sahip

Ülkemizdeki fotoğrafçılar dünya ölçeğinde bir kaliteye sahipler. Önemli yer edinmiş fotoğrafçılarımız var. fotoğrafçılığı kendi fotoğrafçılarımızın yazmış olduğu kitaplardan eğitim materyallerinden öğreniyoruz bu gelişmişliğin işaretidir. Fakat maalesef üniversitelerimizin ilgili bölümlerinden mezun olmuş öğrencilerden kadrajı öğrenememiş olanlarda var. Hatta kadrajı öğrenmemiş olduğu gibi üstüne üstlük hayalleri bile kendisine ait değil. Para kazanan bir örnek gösteriyor ve onun peşine düşüyor elbette sonucu hüsran oluyor.

Ülkemiz resmi istatistiklere göre 1969 senesinden buyana her yıl silahtan çok daha fazla fotoğrafçılık ve sinema materyali ithal ediyoruz. Ülkemizde fotoğrafa verilen değer olağan üstü. Fakat fotoğrafçıların okullarda yetiştiği konusu yanlış anlaşılmış durumda. Fotoğraf her yerden ve her şekilde öğrenilebilir fotoğrafçıların en tanınmış olanları kendileri yetişmiş kimseler arasından çıkmaktadırlar. Okulda öğrenmek bir ayrıcalık değildir bir seçimdir. 

Fotoğrafçılık dersini almak isterseniz alırsınız buna gerek varmı diye düşünmelisiniz. Sanat için çekmek para için çekmekle aynı şey değildir. yazımı Fotoğraf sanatçısı Murat Soyluoğlu'nun bir sözüyle bitiriyorum
"En iyi Fotoğraf hikayesi olan fotoğraftır"


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef