Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

ASAR Deresinin Başına Gelenler

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 121
25.1.2019
 1
ASAR Deresinin Başına Gelenler

Asar deresi seçim söylemi haline geldi. Şehrin sel istinat kanallarından biri olan Asar deresinin başına gelmeyen kalamadı. Üzerine yapılan köprülerden içine koyulan gemi şeklindeki restoran,taşla örüldükten sonra yan duvarlarına asılan yağlı boya resimlere kadar başına gelmeyen kalmayan Asar deresi kıt fikirli politikacılara karşı halen yerinde duruyor. Her şey bir yana nasıl bir vizyon körü olmak lazım ki derenin kenarındaki duvarlara yağlı boya resim asabilelim. Şehirde bir tane sanat sergisi yok dere kıyısına resim diziyoruz.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Yakın zamanda yapılan seçimlerde Asar deresi seçime girecek adaylar tarafından bu sefer islah edeceğiz, bu sefer hakkından geleceğiz dercesine hedef seçilerek derenin temizleneceğinden bahsediliyor. Bu gidişle dereyi kaldırıp başka yere taşır bunlar. Halbuki Asar deresi güneydeki dağlarından şehre gelebilecek bir seli kesecek istinat kanalı görevi görüyor. Bu dereyi politikacılar neden kafaya takarlar şikayet nedir dereden kim neden rahatsız oluyor? dere kime ne yapıyor?

Taşla ördüler içinde kıyısında bitki yetişmesini önlediler hepsi bu kadar olması lazımdı ihtiyaç bu kadardı yani derenin akıp gitmesi çamur koku üretmemesi yeterliydi. Ama daha ötesi işi mücadeleye çevirdiler. Bakıldığında derenin kapladığı alan milyon dolarlık bir saha galiba ifade edemedikleri şey bu ne yapıp yapsak şu sahayı kapatsak üstüne apartman diksek paralı otopark yapsak diye akıllarından geçiyor mutlaka.
Şehirde güzellik namına bir şey bırakmayan politik kesimin en küçük bir sanat anlayışı tabiat sevgisi yok.

Şehir tamamen betonla kaplanmış durumda. Şehri betonla boyamak için her gün yeni bahaneler üreten politik kesimde eksik olan beş kilometreden fark edilen şey ne biliyormusunuz? sanat.....


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef