Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Mehmet Keleş'in Gidişi Aslında Kime Yaradı

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 156
25.1.2019
 1
Mehmet Keleş'in Gidişi Aslında Kime Yaradı


Lafı hiç dolandırmayacağım. Mehmet Keleş'in gitmesini aslında şehirdeki bütün politik nüfus istiyordu. O diğerlerinin önünü kapatıyordu kariyerlerinin önündeki engeldi. Varlığı ile şehrin bütün siyasetine yön verebiliyordu. Destekçileri güçlü ve şehre tamamen hakim kişi, grup ve işletmelerdi. Mehmet Keleş Ankara ve istanbul'da güçlü lobicilik yapabiliyordu. şehirdeki bazı siyasetçiler ve yakınları o varken asla birincilik kürsüsüne çıkmayacaklarını düşünüyorlardı. 

Diğer partilerde de Keleş etkisi vardı.Bu etki ister istemez oluyor çünkü bir politik figür yeterince donanımlı ise şehirdeki odaklar onu desteklerler neden daha zayıf olandan yana tavır alsınlar ki? Elbette Mehmet Keleş bir partinin As politikacısı olunca rakip partilerinde idarecileri onunla aynı sikletten olmak zorundaydı. Bu durumda rakip partilerinde iki numaraları onu istemeyeceklerdi.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Bir partinin başında ne kadar güçlü bir adam varsa ekibi destekçileri de o kadar güçlü olur ve onu gerekirse kendi partisine karşı da korurlar gitmesini istemezler görevden alınmasını istemezler. Rakip partiler de güçlü olan karşı partideki bir ekibe ezilmemek için kendi partilerinin idaresine onunla baş edebilecek ekibi getirirler ve şehirdeki siyasi idarecilerin tamamı birinci lig oyuncusu olurlar.

Ama bir tehlike vardır. Her partinin içinde öne çıkmak isteyen kişi ve gruplar vardır bunların destekçileri olan başkaları da vardır. Öndeki ağır toplar yerinde dururken bunlara sıra gelmeyecektir. O halde hep birlikte parti gözetmeksizin birinci ekipleri yollarından çekmek isterler.
Çoğunlukla başarılı olurlar çünkü ellerinde pasif politika yürütebilme kartı vardır. 

Bu kadrolar üst kadroyu kullanamazlarsa yollarından çekerler.Mehmet Keleş'in gidişinde sebepler başka olabilir ama gitmesi için çaba gösterenler şu an şehrin siyasetinde birinci sıradalar.

Görülmesi gereken bir şeyde şudur; Mehmet Keleş'in başkan olduğu dönemde onu destekleyen kişiler, yazarlar, çizerler şimdi başkalarını destekliyorlar. 


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef