Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Sekreterlikten Müdür Yardımcılığına Tırmanan Hatun

Yazar by Halinka Demirağ / Takipçiler 107
20.2.2019
 1
Sekreterlikten Müdür Yardımcılığına Tırmanan Hatun

Eski işyerlerim hakkında pek konuşmam her kesin kırığı döküğü vardır yok diyenin bile mutlaka bir söküğü vardır benim de yok değil. Size benimle rekabet eden ve kazanan bir hatundan bahsedeceğim kendisi ile dün gece bir etkinlikte karşılaştık hali vakti yerine gelmiş aşmış kendini yerini sağlamlaştırmış belli. 

Günlerden bir gün elimdeki evrakı sekreteryaya kendim iletmem gerekti. üç kat aşağı asansör bozuk olduğu için merdivenlerden indim mali işler sekreteryasına girdim elimdeki evrakı ilgili kısım sekreterine uzattım. Kız ağlamaklı bir halde cevapladı on dakika içinde dönerim dedi. Ara sıra rastlaştığımızda lafladığım biridir ismini vermeyeceğim. Başımı eğip yüzüne baktım oda bana baktı yok bir şey dedi. Var bir şey dedim. Konuşuruz daha sonra dedi. Hayır şimdi konuşalım diyerek masasının üstüne çöktüm resmen.

Kapının önündeki masada oturan sekreter daha geleli beş ay oldu bütün müdürleri parmağına doladı dedi. Şimdide İdari sekreter oldu dedi. İdari sekreter bizim şirkete özgü bir birimdir diğer tüm sekreterlerin dışarıya verecekleri evrakları inceler gerekli gördüklerini bloke eder veya düzeltilmesini ister bir kopyasını kendi arşivine alır vs. Bütün bölümün şefi gibidir. Şimdide müdür yardımcılığına atanmış dedi. Sizin kısmın? diye sordum. Hayır avrupa yakasının dedi. Bizim şirketin intanbul'un avrupa yakasından yani istanbul edirne arasındaki bütün ofislerin müdür yardımcılığı demektir peki nasıl oldu dedim.

Eskiden olsa yönetmenle yatardın şimdi müdürlerle yatacaksın diye sertçe cevaplardı arkadaşım. Bende alaycı bir tavırla unutma dedim ben halen kurum müdürüyüm dedim. Kurum müdürü demek genel merkezde görevli müdürlerden biri demektir ki, kurumun diğer ofislerindeki müdürlerin üstünde olmak demektir. Yani dedi.. yani dedim sende yatacaksan bu gece beklerim dedim. ikimiz birlikte gülme krizine girmiştik o gün. Neyse akşam yemeğinde beraberdik ona bir teklifi değerlendirmesini rica ettim bizim rakip kurumun yapmak istediği bir transfer olduğunu ama yapamayacağını yerine senin ilgilenmeni istiyorum dedim. Gel zaman git zaman bende aynı şirkete transfer oldum. Çünkü müdürlerin gönlünü hoş ederek yükselen sekreterlerin kurumu batıracağını fark etmiştim.

Dün gece kadını gülüp eğlenirken kolunda zengin şişman bir adamla görünce basamakları hızlı tırmandın ama yukarıda havalar soğuktur diye uyardım. Kapıdan çıkarken biri koluma yapıştı seni tanıyorum hakkımda ne düşündüğünü biliyorum ama yapmak zorundaydım dedi. Ayrıca bilmediğin çok şey var dedi. Sahiden bilmediğim neler varmış neler. Kim kiminle yatıyor kalkıyor da prim alıyor kim kime çiçek gönderip yatağa atıyor hepsini bir bir anlattı ve dedi ki bun kadar kolay yükselme imkanı olan bir yerde kariyer yapmalıydım daha sonra iyi bir şirkete geçerim diye düşündüm. Peki sonuç dedim.. Yaptım da dedi. ama şu konuda haklıydın ne kadar yükselirsen o kadar üşüyorsun dedi. 

Biraz daha konuşunca kaç tane şirketin çimenlere tutunarak yerinden uçmamaya çalıştığını anlayabiliyorum artık piyasanın içinde gerçek bir oyun kurucuyum dedi. Bunun doğru olduğunu gelen bir telefon sayesinde anladım. Size bir milyon dolarınızı havaya saçın diyemem bence o şirketi biraz daha iyi araştırmalısınız dedi ve kapattı.. bir kaç dakika sonra gelen mesajı bana okuttu. piyasa analistliği ücretiniz on iki bin dolar hesabınıza aktarıldı. Piyasa analistliği demek piyasadaki bütün şirketleri iyi analiz edip yatırımcılara mali tüyolar vermek demekti. Bu arada sekreterlikten başladığı şirketin batışını önlediği için hediye edilen lüks arabasıyla beni evime bıraktı. Şirketin neden battığını keşfetmişti benim ve arkadaşımın yaptığı gibi yüz üstü bırakıp gitmemişti kendimden utandım biraz ama ondaki yetenek bende yoktu. Onca müdürle yatmak herkesin kaldırabileceği bir şey değildi sonuçta..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef