Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Sıfır Araba Satışlarına Kota Getirilmeli

Yazar by Ghost RIDER / Takipçiler 221
6.4.2019
 1
Sıfır Araba Satışlarına Kota Getirilmeli

Türkiye'nin bütün geçimi sıcak para akışına bağlı. Rezevleri kendisini bir kaç ay idare edecek seviyede bile olamıyor. En küçük bir rüzgardan etkilenen bir ekonomi yönetimi var. Türkiye müttefiklik çerçevesinde ürünlerini ihraç edebilen bir ülke konumundadır. Stratejik ürün satışı yapmayan Türkiye'den tedarik edilmediğinde sorun yaratan bir ürünü yok. Türkiye vermezse başka bir ülke aynı ürünü talep eden ülkeye satabiliyor. Fakat Türkiye için aynı durum geçerli değil örneğin Fransa araba satamadığın da Türkiye devreye girerek istediğiniz arabaları size ben tedarik edebilirim diyemez çünkü böyle bir sanayiye sahip değil. Aynı şey tarım ürünlerinde de geçerli. Türkiye her hangi bir tarım ürününün teslimatını yapamayacak olsa karşı taraf bundan çok etkilenmez ve bir kaç gün içinde başka bir ülkeden tedarik edebilir.


Türkiye yukarıdaki etkenler dahilinde hukümetlerin marifeti ile ve müttefiklerinin gayretleri ile dış ticaret yapabilmekte olduğu görülüyor. Gelelim bu meşakkatli dış ticaretten ülkemize giren parayı nasıl tekrar yurt dışına akıttığımız konusuna. Bütün her maddeyi saymayacağım sadece en büyük ve en gereksiz olanı en müsrif olduğumuz yurt dışına para akıtma olayını aktaracağım.. Sadece lüks araba merakımız yüzünden yukarıda saydığım çetrefilli dış ticaret maceramızdan kazandığımız üç kuruşu sırf lüks araba satın aldığımız için parayı geldiği hızda yine yurt dışına akıtıyoruz. Hatta öyle bir duruma geldik ki, çocuklarının boğazından kısıp satın aldığı arabanın taksitini ödeyen yüz binlerce kişi var.

Araba satışlarına kota getirilmez ise yurt dışından ne zorluklarla getirdiğimiz para çok daha kolay ve hızlı şekilde otomotiv sektörü üzerinden yurt dışına gerisin geriye taşınmaktadır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.11.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef