Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Ah Şu Politikacılar

Yazar by Halinka Demirağ / Takipçiler 155
9.4.2019
 1
Ah Şu Politikacılar

Politikada para olmasa adamlar işe gitmeyip partilere giderler mi? işlerine gitmiyor adamlar siyaset peşinde koşuyorlar hizmet diye bizi soyuyorlar. kraldan iyiler.. Bunlar masallardaki kurt  kırmızı başlıklı kız biziz. Seçim vakti kimisi elinde çay poşetiyle gelir kimisi makarna tepsisiyle sanırsın kül kedisinin baloda tanıştığı delikanlı gelmiş de ayakkabı bize uyarsa alıp gidecek evleneceğiz.. Bir yere kadar doğru aslında bir şey uyduracaklar niyetlerince orası belli. Seçim gecesi saat on ikiyi vurunca sandıkların hepsi açılıp kim kazandı kim kaybetti ortaya çıkınca diz çöküp önümüzde bir oy diye yalvaran adam değil artık bi şovalye sanki her biri savaşa tutuşacak önüne gelenle bi hırçın bi hırçınlar yanına yaklaşamazsın. Kimisi dünyanın sahibi gibi başı dik burnu havada hani seçimi kazandı ya, kimisi ormanın kralı aslan sanki.. Daha dün seçimden evvel kapılarımızın önüne yatıp romeo kılığında serenat yapan  bunlar değildi sanırsın. 

Hizmet yapıyorum diye yatağın bir kıyısından çarşafın altına süzülen mi ararsın içlerinde. Kapının zilini yanlışlıkla çaldım içeride kimse var mı diye bakıp çıkacaktım diyen mi ararsın benim suyu kesmişler sizin banyoda çimebilirmiyiz birlikte diyen mi ararsın adamlar ille hizmet yapacaklar orası kesin. Kurtuluşumuz yok ille o hizmeti alacağız zorla yapacak adam. Her seçim hizmetin boyutunu artırdıkları için hiç oy veresim gelmiyor. kazanan kapıda anacım hizmet getirdi adam elinde bir kocaman paketle geldi dayandı kapıya al bu senin olsun diyor ille de.. içinde ne var diyorsun aç bak diyor açıyorsun bir düzine kurdeleye sarılmış minik minik kazıklar bu ne şimdi diyorsun ilk gece ufak ufak hizmet vereceğim daha sonra boyutunu ayarlarız diyor.

Yani seçim filan denilince aklıma hiç güzel bir anım gelmiyor.. Muhtar geçiyor gözümün önünden o gidiyor belediye başkan adayları geçiyor sıra sıra peşinden vekil adayları peşinden onlar peşinden bunlar bunların hangileri hizmet için gelecek acaba diye irkiliyor insan bazıları iyi hoş adamlar ama bazıları eve sokulacak cins değil yani.. Ama bazıları mülayim insan aralarında var hak yemiyim şimdi.. Neyse bundan sonra muhtarları kaldıracaklarmış en azından kuyrukta mahallenin muhtarı azası olmayacak epey bi kısalacak hizmet kuyruğu... 
yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.11.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef