Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Erdoğan Karşıtlarının Tüm Mevcudiyeti Bu Seçimde Belli Oldu

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 99
25.6.2018
 1
Erdoğan Karşıtlarının Tüm Mevcudiyeti Bu Seçimde Belli Oldu

Her seçim çeşitli şekillerde partilerin oylarından birbirlerine geçişler olurdu. Fakat bu seçimde yani 24 Haziran 2018 seçimlerinin bir özelliği de tamamen Erdoğan karşıtlarının tek cephede firesiz eksizsiz toplanmış olmasıydı. Bunu bir taraftar yada karşıt olarak söylemiyorum tarafsız olarak yada taraflı olarak da baksanız bu gerçek gözünüze batıyor.

Demektir ki Erdoğan veya arkasında bıraktığı varisi gireceği bundan sonraki seçimleri de kazanacak potansiyele sahipler. Bu seçimde sadece muhalefet değil,yani kendi partisine oy veren muhalif kısım değil Erdoğan'ın şahsi karşıtları da bu seçimde belli oldu çünkü diğer seçimlerde partilere oy veriliyordu bu seçimde kişilerede oy verildiği için vede iki cephe oluştuğu için oyların ak ve kara kısmı net şekilde ortaya çıkmış oldu.

Demekki Erdoğan taraftarlarının oyları hemen hemen yüzde 50 ve biraz üstü ama kaybetmeye çok yakın MHP ile ittifak etmekte son derece akıllı bir planı devreye almış olan Erdoğan'ın ne kadar zekice bir hamle yapmış olduğunu dün akşamki rakamlardan anlıyoruz. MHP oyları zafer getirmedi ama ikinci tur riskini daha sandıkların yüzde 75'i açıldığında ortadan kaldırmış oldu.

Erdoğan artık ülke açısından yeni bir politik düzenin cumhurbaşkanı olarak görevine devam edecek. Eskisi gibi parlamenter sistem yerine başkanlık tarzı bir sisteme geçiş yapmış olduk önümüzdeki günlerin sürprizlerle dolu olacağına inanıyorum. Yeni dönemin ülkeme hayırlı olmasını temenni ediyorum. 


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef