Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

İç İşleri Bakanının Talimatının Hukuki Dayanağı Nedir?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 93
29.6.2018
 1
İç İşleri Bakanının Talimatının Hukuki Dayanağı Nedir?

Bir iş işleri bakanı hukuk kurallarını gözetmeden nasıl talimat verebilir? Filan kişileri cenazelerde görmek istemiyorum nasıl diyebilir? bir talimatı verirken önce hukuka uygunmudur yetkilerim dahilinde mi diye bakarsınız uygulama bu şekildedir. Sonrada insani olarak,ahlaken ve mantıken doğrumudur diye kendi terazinizde tartarsınız çıkan sonucu paylaştığınız birimde aynını yapmak zorundadır kabile devleti değiliz.

Geçmişten günümüze kadar gelen bir şey var göreve geldiklerinde sanıyorlar ki ben her şeyi yapabilirim. Hayır efendim her şeyi tanrı yapabilir siz kanunlara bağlısınız. 

Ahlak,görgü,mantık kurallarına ayrıca bağlı olmak zorundasınız. Bir kimse cenazeye katılmak istiyorsa buna kimse engel olamaz (eğer devletine milletine karşı bir davranışı varsa mahkemeye verirsiniz) ama ben bunu istemiyorum buraya gelmesin diyemezsiniz. Derseniz bile bir dayanağı olmaz. Alt birim size gerekçesini, dayanağını, kanun maddesini, yetki maddesini sorar. Sormalı. Kanunlar devleti devlet yapan ve halk olarak nasıl davranacağımızı belirlediğimiz şablonlardır. Görevliler için ayrıca kanunlarda vardır buna yetki diyoruz. Kanunlarla belirtilmemiş bir yetki olamaz.yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef