Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Muhalefet Sistemi Yanlış işliyor

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 84
25.7.2018
 1
Muhalefet Sistemi Yanlış işliyor

Muhalefetin ne yapacağını bilemez halde televizyonlara çıkıp halkın devletin çıkarlarını gözeten değil kendi partilerinin ve koltuklarını gözeten açıklamalar yapması halkta muhalefete olan güveni sarsmış ve muhalifler ile iktidarcılar olarak ikiye bölünmüş oy kitlelerini meydana getirmiştir. 

İktidarın hatalarını kullanarak yol almaya çalışan mulafet partileri hata bulamadıklarında iktidarı hataya zorlayan taktiklerle gündem yaratma telaşına giriyorlar. Muhalefet partileri kendi aralarında da ikiye ayrılmış durumdalar iktidara yakın olan muhalefet partileri de var iktidar karşıtı olan en birinci partiye yandaşlık eden partide var.

Ülkemizde muhalefet sistemi son derece yanlış amaçlara hizmet ediyor. iktidarın yöneticiliğini eleştirerek daha yapıcı hükumet oluşturmaya yönelik olması egreken muhalefet tam tersini yaparak hükumetin başarısız olmasına yönelik çalışıyor. Oysa muhalefet hükümetin yanlışlarını gösteren bir sigorta gibidir ülkemizde gördüğümüz şeyse hükümetin altını oyarak yıkılmasını sağladıktan sonra onun yerini alma telaşında olan ittifak halinde birbirine benzeyen muhalefet partileridir.

Halkımız zaten bu tutumu gördüğünde muhalefetin gerçek niyetini anlıyor ve iktidar partisini daha çok destekliyor. Muhalefetin amacı hükumet devirmek değildir onu yanlış yapmaması için uyarmaktır. Yapacağı işlerin öteki yüzünü gösterip daha iyi kanunlar ortaya çıkarmasına çalışmaktır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef