Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

TREN Kazaları Önlenebilir

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 99
31.7.2018
 1
TREN Kazaları Önlenebilir

Tren kazaları belkide önlenebilecek nadir kazalardandır. Yeterinde dikkatli davranırsanız gerekli önlemleri alırsanız yüzde 99 önlenebilirler. Ray sistemlerindeki yapı ve yapı ekipmanlarının gereken sağlamlıkta ve kalifiye işçilik ile yapılması son derece önemlidir. Eğitimden geçirilmeyen ve yeterli olmayan personel tarafından inşa edilen ray sistemleri yüzünden meydana gelen kazalar sadece ülkemizde meydana gelmektedir. Bunun ispatı ise 08.06.2018 tarihinde Tekirdağ'da meydana gelen Uzunköprü-Halkalı arasında 6 vagon, 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan 12703 nolu trenin kazasıdır. Kazanın ray sistemleri altındaki dolgu malzemesi yağış nedeni ile boşalarak rayların askıda kalması sebebi ile meydana geldiği açıklandı.

Fakat rayları kontrol etmesi gereken ekip hiç konuşulmadı. Tren seferlerinin teknik güvenliğinden sorumlu bir ekibin olması gerekir. Teknik güvenlik ekibi rayları ve diğer her teknik malzemeyi periyodik olarak kontrol ederek trenlerin güvenli seyehat etmesini sağlayabilirler. Bu şekildeki bir çalışma sadece kazaları değil yıpranma ve eskimeden dolayı meydana gelebilecek olan arızalarıda önceden ortaya çıkarabilir.
Bilet fiyatlarına etkisi fark edilmeyecek miktarda olacaktır. Yolculuğu güvenli ve ucuz hale getirmek hükumetlerin işidir.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef