Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

TUTUKLAMA Olaylarının Doğasında Şiddet Vardır

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 101
31.7.2018
 1
TUTUKLAMA Olaylarının Doğasında Şiddet Vardır

Polisi tutuklama esnasındaki tutumu sebebi ile yargılarsanız polis tutuklama yapamaz kimse kendini tutuklatmak istemez özelikle de oy verdiği politikacı tarafından karşılık bulduğu sürece kimse polisin talimat ve tutuklama yöntemlerine itaat etmez. Polis bütün dünyada aynıdır aynı tarz tutuklama işlemleri yapar nezaket sahibi insanların tutuklaması sırasında dikkat ederseniz şiddet yoktur lütfen ellerinizi uzatın derseniz uzatırlar yere yatın derseniz yatarlar ama şiddet zaten şiddeti yaşamının her anında uygulayan bireylere karşı gösteriliyor gösterilmek zorunda bırakılıyor.

Nezaket sahibi bir kimseye polisin şiddet uyguladığına şahit olmazsınız burada sözünü ettiğimiz gelişmiş ülkelerin polis üniteleridir. Diğer ülkelerde polis ideolojik ve politik yönelimler sonucu ayrı bir tutum içersinde bulunabilir bunlara bakarak kendi ülkenizin polisini yapılandıramazsınız gelişmiş ülkeleri örnek almak durumundayız. Bu bağlamda polisin tutuklama yöntemlerinde orantılı şiddeti yani orantılı gücü neden uyguladığı üzerinde durabilirsiniz psikoljik olarak hasta olup olmadığını, aile içi şiddet eğilimi varmı, kişilik bosukluğu varmı şeklinde psikolog kontrolüne tabi tutabilirsiniz eğer böyle bir durum yoksa polis şiddet uyguluyor diye çeşitli uygulamalara gireşmek doğru değildir.

 Polis işlevini yerine getiremez polis polisliğini yapamaz hale gelir. Tutuklama,sorgulama esnasında polisin özel durumları vardır bunlar gerçek manada şiddete ve işkenceye varmadığı sürece bu durumları polisin kendi içindeki soruşturma mekanizmalarına bırakmak daha uygundur. Çünkü polisin kendi içindeki araştırma kurumu olaylara siviller yada politikacılar gibi bakmazlar olaylara içeriden baktıkları için gerçeği fark ederler. Eğer gerçek manada şiddet varsa yada işkence varsa o halde gereken kanunlar uygulanabilir. Burada işkence ve gerçek manasındaki şiddetin haricindeki özel bir durumu yorumladım.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef