Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Pusudaki Monarşi: islami Sosyalizm

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 97
23.1.2019
 1
Pusudaki Monarşi: islami Sosyalizm

Yeni bir tarz yönetim şekli olarak pek dile getirilmeyen ama ima edilen islami sosyalizm söylemi kendine vücut bulmaya başladığını düşünüyorum. Sosyalizmin kıt kaynaklarla yaşam biçimini alıp, dini ritüeller ile birleştirerek ortaya az kaynak harcayan itaatkar insan modeli çıkartmayı amaç edinen ve bu modelin yönetilme şekline ise islami sosyalizm adı verilen bir rejim biçimi diyebiliriz.

Bu yönetim şeklini kimse ciddi manada dile getirmiyor alenileştirmiyor gizli ve derinden ilerleyen bir politik kutbun olduğunu biliyorum özellikle Türkiye'de bazı politik grupların islami sosyalizmi Almanların ulusal sosyalizmi ile harmanlayarak getirmeye çalıştığından da ciddi şüphelerim var. Bu şüphelere kapılmamın sebebi,dizayn edilmiş bir medyanın dizayn edilmiş siyasi ortamın varlığı ve bu varlıkların halkı islami sosyalizm tabelasının gösterdiği yönde,sizi rahat edeceğiniz bir yere götürüyoruz diyerek yürütmeleridir.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Demokrasiden vazgeçilmesini, var olan başkanlık ve devlet şeklinin değiştirilmesini gerektirmeyen islami sosyalizm aslında sadece halkın yaşam biçimini törpülemeyi,ihtiyaç duydukları yaşam kaynaklarını minimalize etmeyi,lüks tüketim yerine zaruri tüketime yönelmelerini ana amaç edinen bir felsefi idare şekli diyebiliriz. Fakat bu idari modelde politikacılar ülkeyi yönetirken ruhani görevliler ise halkı yönetiyorlar henüz dile getirilmese de islami sosyalizmin içeriği bu şekildedir.

Bazı politikacılar islami sosyalizm konusuna neden sıcak bakıyorlar?

Politikacılar açıkça dile getirmeseler de şurası net; halkı mali disiplin altına alamıyoruz ihraç ettiğimiz ürünlerden elde ettiğimiz gelir halkımızın, lüks merakı yüzünden satın aldığı binlerce liralık elektronik eşya özellikle cep telefonu, arabalar,beyaz eşyalar ile yurt dışına tekrar ve hızlı şekilde akıyor ülke içinde rezerv edemiyoruz halkı minimal harcamaya yöneltirsek de mutluluk göstergeleri düşüşe geçiyor dolayısı ile mutluluk seviyesi düşen halk oy seviyesini de düşürüyor satın alabildiklerinde mutlu olan ve bunu ödüllendiren bir seçmen kitlesi ile baş edemiyoruz ne kadar ihracat yaparsak yapalım ne kadar para içeri alabilirsek alalım aynı hızla dışarı çıkıyor örneğin para kazanınca telefonunu arabasını ev eşyasını senede iki defa değiştiren bir kitlemiz var hatta parasını olmayacak şekilde harcamaya kalkanlar var yat,kat,uçak almaları yetmiyor uzaya turist olarak gitmek için bilet ayırtanlar var. Bunlar yüzünden ekonomik kriz her zaman parmağını kapı zilimizin üzerinde tutuyor diye düşünen politikacıların olduğunu biliyorum.

Peki İslami Sosyalizm bir kurtuluş mu? yoksa batış mı?

Yukarıda bahsettiğim gibi islami sosyalizm aslında devletin idare şekli ile pek alakalı değil yani ülkenin rejimi ile değil halkın sosyal yaşamını şekillendiren sosyal bir idare şekli yani haldeki yönetim şekli ile uyumlu olarak yaşayabilen bir sosyal bir sistem.Fakat yazımın başlığındaki pusudaki monarşi tanımı nedir? diye merak edeceksiniz elbette.. kısaca şudur,eğer islami sosyalizmin görevlileri halkı idare ederken en üst makama yani başkana,meclise bağlı olmak yerine iş güzarlık ederek kendi yönetim sistemlerini getirmek isterler ve durdurulamazlar ise bu tam bir monarşi olacaktır bu tehlikenin her zaman pusuda oldğunun bilinmesi lazım islami sosyalizmin böyle bir tehlikesi hakkında uyarmak istedim.Bu tehlikeyi göz ardı edersek (etmemeliyiz) Bir kurtuluş mu yoksa demokrasiden geri dönüş ve aslında bir batış mı? orasını bilim adamlarının tartışması gerekir. Benim anlatmak istediğim şey islami sosyalizme doğru bir gidişat var  devlet tedbir alması gerekir mi? diye farkındalık yaratmak istedim.

Kişisel olarak: Türkiye Cumhuriyeti başkanlık sistemine geçti madem, bunun korunarak üstüne, daha çok demokrasi ve adalet ilave edilmesi lazım ne islami sosyalizm, ne ulusal sosyalizm,ne sosyalizm,ne komünizm taraftarı değilim Türkiye Cumhuriyetinin idaresi konusunda Mustafa Kemal Atatürk ne ifade etmiş ise aynen onu ifade ediyorum ve onu kabul ediyorum..yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef