Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce'de,Seçim Sonrası İyi Partinin Ana Muhalefet Olmasından Korkuluyor

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 340
8.2.2019
 1
 Düzce'de, Seçim Sonrası İyi Partinin Ana Muhalefet Olmasından Korkuluyor

Seçimlerde ittifak,hesapta olmayan şekilde iyi partiyi şimdilik ana muhalefet koltuğuna taşıdı.Çünkü ittifak yaptığı parti aday çıkartmadı, iyi partinin adayını destekliyor.Medya ittifak partileri arasında ön planda olan İyi Parti'ye yöneldi insanlar da tanıtım gezilerinde peşteki partiyi değil öndeki partiyi daha çok tanıdılar tanımaktan öte güç bakımından, seçmenin bilinç altına öndeki parti daha çok işlendi.

İyi Parti müthiş bir taktik uygulayarak ittifak ettiği partinin bütün kazanımlarını kendine aktarmış oldu. Seçmenin gözünde iyi parti iktidar partisinden sonra geliyor. İyi Parti seçim öncesi böyle bir kariyer edinmesini hesapladı mı? bilinmez ama ortağı olan partinin hesaplayamadığı aşikar.. Büyük bir taktik hatası yaptılar ve İyi Partiye rüyasında göremeyeceği bir kariyer hediye ettiler. Seçime kadar İyi Parti ana muhalefet koltuğunda oturuyor bana göre kaptan köşküne yerleşti.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Peki seçimlerden sonra ne olacak?
İYİ Parti Düzce'de Ana Muhalefet Koltuğuna Oturdu başlıklı ilk yazımdan sonra bazı muhalefet partililerin aklında yakamozların meydana geldiği anlaşılıyor ki tartışmalara başladılar. Henüz fısıltı halinde yapılan tartışmaların seçime yaklaşıldığı her an acaba gerçekten İyi Parti ana muhalefet koltuğuna oturdu mu? oturmuş ise orada kalacak mı? seçimlerden sonra pozisyonunu koruyacak mı? biz üçüncü,dördüncü,beşincilikte kalıcı mı olacağız tartışmaları şu an fısıltılar halinde devam ediyor.


Benim analizlerime göre,iyi partinin;
 İyi partinin kazandığı bu farkındalık ve güç ispatı kendisi istemediği müddetçe seçmenin gönlünden düşmeyecektir. İyi Partililer seçim kaybedilmiş olsa kaybettik ama büyük bir kariyer inşa ettik dün kurulduk kısa zamanda ana muhalefet olduk seçime başta girerek peşteki partilerin ulaşamayacağı bir pozisyona oturduk. Şimdi kaybımızı değil kazancımızı yüceltmeliyiz, seçim politikacıları ile yollarımızı ayırıp teşkilatçı politikacıları yönetime getirerek ana muhalefet koltuğundaki yerimizi sağlamlaştırmalıyız en önemlisi artık şehirde misafir değil ev sahibi olduğumuzu göstermeliyiz şeklinde bir siyasi rotaya geçeceğini düşünüyorum.

İyi partinin, seçim ziyaretlerinde sadece seçim tanıtımı yapmadığını fark ettim, bir analist olarak bir çok kişinin davranış bilimciliğini yaptım benim gördüğüm şey iyi parti seçim sonrasında ana muhalefet olacağının görüntüsünü veriyor. İttifak ettiği partinin ismi,amblemi,logosu,rozeti,bayrağı,broşüründen eser yok seçim ziyaretlerinde iyi parti tanıtılıyor. (bu bağlamda iktidar partisinin seçim kampanyalarında bayrak ve afiş gibi materyallerin kullanımı gürültü ve görüntü kirliliği hakkındaki bildirisini akla getirerek muhalefetin asimile edilmesinin izlerinden biri mi? diye düşünüyorum) Bu ittifak; ben bu işten ne kazanacağım diyenler yerine partim ne kazanacak diyenler tarafından kutsanmış olsaydı keşke.

Benim partimin rozeti, broşürü, bayrağı, amblemi, sizin partinizinkiler ile eşit gösterimde olacak, aynı şekilde ön planda olacak, biz siyasetçiler geçiciyiz ama partilerimiz kalıcıdır partimizin kazanacağı bir tanıtım programı uygulamalıyız denilmeliydi, oysa sosyal medyada bile İyi partinin seçim ortağı olan parti propaganda yapmıyor pasif bir halde seçimi izliyor bunu anlamak mümkün değil partinin ne kadın kolları ne gençlik kollarından bir çalışma görmüyoruz. Bu emarelere bakınca İyi partinin ana muhalefet koltuğuna oturmaması tuhaflık olur..

 "Biri Size Bir Şey Teklif Ettiğinde Ne Kazanacağınızı Değil Bedelini Merak Etmelisiniz" By MuratSOYLUOGLU


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

08.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef