Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce'de İyi-CHP ittifakı Meclise Girerler ise?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 180
23.1.2019
 1
Düzce'de İyi Parti-CHP ittifakı Çatısı Altında Meclise Girilir ise Ne Olacak?

İyi Parti seçime 90 senelik parti gibi hazırlanıyor;
Dün kurulan partinin girdiği genel seçimlerde elde ettiği başarı olağan üstüydü aynı şeyi belediye seçimlerinde tekrar etmesi sürpriz olmaz. Esas beni şaşırtan şey, başka bir partinin hiç bir şey karşılığında, iyi partinin kazanmasını bu kadar çok istemesidir. Eğer iyi parti belediye meclisi il genel meclisi gibi kurullara üye sokarsa o zaman işler biraz değişir. 

Umarım ittifak görüşmelerinde bu kurullara girecek üyeler konuşulmuştur (?)
Belediye meclisine ittifak çatısı altında giren üyeler haliyle iyi parti kanadından girecekler. kendi partilerinden istifa ederek İyi Partiye geçen Chp üyeleri olacak mı? orası kendi bilecekleri iş. 

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Yazımın Bundan Sonraki Kısmı CHP'nin İttifak Çatısı Altındaki Statüsüne Yöneliktir.

Chp nasıl bir ittifaka evet dedi bilmiyoruz.
Meclise girecek üyelerin statüleri baştan konuşuldu anlaşıldı mı? Meclis için parti üyelerinden seçilecek adayları kim belirledi? bilmiyoruz..Adaylar meclise seçildiler diyelim ittifak çatısı altında devam mı? edecekler yoksa parti kimliklerine geri mi? dönecekler. Mesela CHP den n sayıda kişi istifa ederek iyi partiye geçti ve ittifak çatısı altından belediye meclisine il genel meclisine girdi diyelim köprü geçildikten sonra istifa ederek kendi partisine dönecekler mi? Bütün bu varsayımlar her iki partinin de irdelemesi gereken konular. Sonuçta siyasetçiler geçici unsurlar.


 Sel gider kum kalır.
 Gelecek nesile nasıl bir parti bırakacağımızı iyi ölçüp tartmalıyız. Günümüzün siyasetçileri yarın olmayacaklar yeni nesil eskilerin bıraktıkları mirasın deliğini göçüğünü tamir etmekle uğraşırken Akp gibi beş tane parti daha iktidardan gelir geçer. ittifak kimler arasında görüşüldü? resmi tutanaklar var mı? kimlerin arasında kimler tarafından yapıldı? bunlar şimdiden açıklığa kavuşturulmalı. Kötü işin sahibi olmaz. seçimler bitince kaybedilmiş olunursa hesabı parti üyelerine nasıl verilecek? 

 Unutmayalım ki, insanlar göğe çıkardıkları şeyi yere indirmeyi ihmal etmezler.. Bu gün ittifaka alkış tutan pek çok kişi kaybettiğinizde farklı davranabilirler. Ben şahsen bu ittifaka sonuna kadar karşıyım ama fikrini gizleyenler olabilir seçimlerden sonra duruma göre tavır alacak olanlar da olacaktır bu gün bir toplantı yaparak bütün partililere bilgilendirme yapmak gerekir. yapılması gereken üyelere danışılmasıydı ama üyelerin fikri önemsenmedi.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

08.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef