Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce'de İyi-Chp ittifakının Eksik Yanları

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 263
23.1.2019
 2
Düzce'de İyi-Chp ittifakının Eksik Yanları

Düzce Chp teşkilatı önümüzdeki seçimlere kendini pasifize ederek giriyor çok net. Seçmeninin iyi partiye yönelmelerini sağlamak için adeta yerine çöktü ve ilgisiz davranıyor. Bu her şeyden önce seçmenine ve üyelerine karşı nezaket kuralı ihlalidir çok açık yazmak istemiyorum ama böyledir. Bu seçim yolculuğunda ben yokum diyerek sepetini yere vurdu. Chp seçmenleri kendisinin hiç bir dahli olmayan bir ittifaka oy vermek isteyecekler mi? Orası seçmene kalmış bir durum göreceğiz umarım bir ziyan söz konusu olmaz. CHP nin Düzce'de teşkilat oyu 4500 olarak görünüyor.CHP'nin öz kaynaklarından gelen oy 4500 rakamı çevresinde dolaşıyor (son iki yerel seçim sonuçlarına göre) bu oyu blok halinde almak için Chp tarafının daha çok çalışması gerekir bu oylar hazır paket halinde gelecekmiş gibi düşünmek teknik bir hata olur.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Peki CHP bu ittifaktan ne kazanacak? Bu sorunun cevabı Chp Düzce parti çevrelerini ve kendi seçmenini çok ilgilendirir örneğin destekçileri şunu düşünebilirler biz hakiki CHP'li olarak ailece,sülalece destek olalım ama bizim desteğimizi alıp başka partinin duvarını örmek için kullanacak ise nasıl destek olalım.Yarın bu parti bizim rakibimiz olacak şimdi bu ittifakı önümüze getiren politikacılar belkide o zaman partide olmayacaklar kusura bakmayın ben destek olamam derler mi? demezler mi? birlikte göreceğiz. Ama dedirtmemek için destekçilerine kendilerini anlatmalılar desteklerini alma konusunda şimdi daha çok çalışmalılar.

 Eğer Chp'nin bir kazanımı var ise bunu neden bir toplantıda üyelerine karşı dile getirmiyorlar medyada dile getirdiler ben mi? kaçırdım acaba. Üye ve seçmen kitlesi açısından neden ittifak edildiği son derece kritik bir soru sonuç olarak bu kitlenin oyuna talipsiniz onlara gelin oylarınızı teslim edin tarzı davranamazsınız gidip rica etmeniz gerekir ettiniz mi? Bu yazımın kapsamı ittifakın yanlışlığı doğruluğu hakkında değildir. Yazımın kapsamı; Chp Düzce teşkilatı açısından bir analiz yapmak, bu ittifakın eğrisi, doğrusu, içeriği, resmiyeti, kâr zarar planlaması üzerinedir. İttifak Şeklen doğrumudur? Resmen doğrumudur? bu sorulardan sonra iki parti açısından nasıl bir kâr zarar planlaması yapıldı bunun Chp üyelerine açıklanması lazım. Aksi takdirde parti üyelerinden gelen oylara pozitif etki yeterince yansımayabilir.

CHP Düzce teşkilatı seçimden sonra iyi parti ile siyasi partilerin doğası gereği rakip olacaklar (şu ana kadar seçim sonrasında birlikteyiz demediler bildiğim kadarıyla) peki seçmen rakibine oy vererek onun güçlü bir dövüşçü olarak karşısına gelmesine ne der? mesela şahsım adına, ben ringe çıktığımızda dayak yiyeceğim bir sporcu kas yapsın diye ona et yemeği ısmarlamak istemem.

Yazım İyi partili idarecilere ulaşırsa bu kısma dikkatlerini çekmek isterim.
Eğer Chp kendi seçmenine ititfakın kendileri açısından kârlı bir iş olduğunu yeterince anlatamaz üye ve seçmenini ikna edemez ise o seçmen bilinçli tüketicidir oy vermekte biraz seçici davranabilir yapar mı? bilemem ama soğuk davranacağı düşünülmeli. Chp kanadından oy desteği bekleyen iyi partinin bunu çok iyi analiz etmesi lazım. Acaba Chp sahiden kendi seçmenini bize taşıyabilir mi? taşıyamaz mı? bu hayati bir cevaptır iyi parti, Chp'yi kendi seçmenini bilgilendirme ve ikna etme konusunda uyarmalı. Aksi takdirde yeterince oy gelmeyeceği gibi yarın meclisdeki temsil sayısının haksız el değiştirmesi de gündeme gelebilir.


Madem ittifak yaptınız o halde bunu sağlamlaştırmalısınız eksiklerinizden en mühim olanı benim gördüğüm kadarı ile, Chp seçmenine kendini yeterince anlatmıyor Chp kanadında ittifak yaptık tamam gidin oy verin manasına gelen bir sessizlik var. Olması gereken bu değil Chp seçmeni emre tabi olan idarecilerin sözlerini emir telakki eden bir seçmen kitlesi değil ince eler sık dokur siz üst katlarda ne planlarsanız planlayın alt katlarda oturanlar onaylamadıkları sürece çatıyı tamir edemezsiniz. Eninde sonunda kaynak onların elinde sizin değil. Kapılarını çalıp üyelerinize ittifakın faydalarını anlatmalı onları ikna etmelisiniz parti üyelerinin ellerinde Blok halinde beş bin oy var.


yorumlar
64x64

Mehmet Kemal Zengin

23.01.2019
Kalemine sağlık... Ben ve benim gibi düşünen hiçbir CHP li bu ittifaka oy vermeyecek. Anamuhalefet olan ben, İl de en çok oyu olan ben, BU AYIBA ORTAK OLAMAM.
64x64

Sefer Bayar

25.01.2019
Bence adayı her iki kesimin de çok iyi tanıyor.Bu yüzden bir sorun yaşanmaz.Eger tanınmamış bir aday cikarilsaydi ozaman bu ittifak yeterli oyu alamazdi .Köşe yazarımız her iki kanadı uyarmak aydınlatmak gerektiği konusunda parti yöneticilerini uyarmış sonucu ben gibi MHP den donenleri fazlasıyla sorumlu olmaya itiyor.Saygilarimla.
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef