Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Üyelerine Piyon Muamelesi Yapan Parti Yöneticileri

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 187
23.1.2019
 1
Üyelerine Piyon Muamelesi Yapan Parti Yöneticileri

Siyasete girmenin ilk adımı siyasi parti üyeliğidir. Üyeler partilerini ve ülkelerinin gündemini tartışırlar parti lokalinde,kahvehanelerde, sosyal bütün alanlarda üyeler partinin elçileri ve haber kaynaklarıdır. Üyelik sistemi olmayan bir parti düşünülemez. Üyelik sistemi çalışmaz ise parti yozlaşır ülkenin değil birilerinin partisi olur. Birileri ülkeyi yozlaştırır. Yozlaşan ülke hasta adama dönüşür. Üyelik sistemi partiyi koruyan bir yapıdır partinin bütün varlığıdır.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Üyeler ne kadar çok politik konu üretirler ve konular hakkında görüşlerini açıklarlar ise parti idarecileri o kadar iyi bir yol tutarlar. Eğer idareciler partilerinin diğer katmanlarında politika yapılmasını görüş bildirilmesini halka açık mekanlarda basında görüş bildirilmesini önlemeye çalışıyorlar ise o idareciler partinin değil başkalarının adamıdırlar halkın adamı hiç değildirler. Parti üyelerini susturmaya çalışmak ifade özgürlüğü kanununa muhalefettir. Ayrıca kişisel doğuştan gelen bir hakkın gaspıdır.

Üyelerin fikrini almayan,yapılacak işlerde partililerin görüşünü önemsemeyen, bir kısım idareci hangi parti olursa olsun batırırlar. Tabandan destek almayan çatı eninde sonunda ya rüzgarla uçar ya kışla çöker. Üyelik sistemi kendini ölçüp tartmalı. Delege yapısı yerleştirme devşirme adamlardan kurulu olmamalı. Hangi siyasi parti olursa olsun hepsi Türkiye'nin partisidir yıpratmaya kendi amaçlarına hizmet ettirilmeye kimsenin hakkı yoktur buna müsaade edenlerde evi içeriden yıkmaya çalışmakta olanlardır.

Parti bir kaç kişilik bir kayık değildir. Koca savaş gemisidir. Bunun içinde kadın kolları var gençlik kolları var komisyonlar var vs. Ama hiç biri çalışsın oluşturulsun istenmiyor maalesef bazı partiler üyelere piyon muamelesi yapıyorlar. Bunun sonunda önce şehirde yozlaşmalar başlıyor yukarı doğru tırmanarak ülkeyi sarıyor. Bir yere üye olacaksam orada piyon olmam müsaade etmem. Siyaset uzun soluklu bir mücadeledir üyelik yolun başıdır daha yolun başından kimseye kendime tasma taktırmam. Eşitliği demokrasiyi savunacağız ama parti içinde birilerine tabi olacağız bu mümkün değil bu bir partinin misyonu olamaz iç idare sistemi neyse ülkeyi idare edeceği sistemde odur. 

Bir partinin seçim kazandığında nasıl yöneteceğini merak ediyorsanız parti içindeki idari sistemine bakacaksınız..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

13.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef