Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Seçim İttifakı Parti Tabanına Haksızlıktır.

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 153
25.1.2019
 1
Seçim İttifakı Parti Tabanına Haksızlıktır.

Siyasi partilerin birer çizgileri vardır. Tüzüklerine göre karakterleri belirlenmiştir. Sağ,Sol,Liberal,Muhafazakar,radikal gibi tavırlara sahiplerdir. Çok partili sistemin asıl amacı, halkın kendi fikirlerine göre benimseyebileceği ve oy vererek fikrini mecliste savunabileceği seçim sistemidir. Halk benimsediği partiye oy verince demek istiyor ki benim fikrim partimin karakteridir ben partimin karekterine,çizgisine oy vererek hem kendi duruşumu belli ediyorum hemde kaç kişiyiz bilinmesini istiyorum buradan hareketle partim politika yapsın beni temsil etsin. Eğer partim çizgisinden vazgeçerse bende başka partiye giderim diyor. Zaten son seçimlerde bir çok partinin oyunun başka partiye kaymasının tek sebebi budur. Kendi partisi seçmeninin kendisine oy verme sebebini ortadan kaldırmıştır.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Bazıları,ilkelerini yeniden yorumlamaya kalkmışlar,bazıları başka partiye benzemişler,bazıları beceriksiz siyaset izlemişler taraftarları da partiyi terk edip başka partiye oy vermiş. Tabanını kaybeden parti her şeyini kaybetmiştir. Tabanını üzen,gönlünü kıran,partiden uzaklaştıran hatta başka partilere oy vermeye kadar götüren bazı partilerin idarecileri aslında tabanına diyor ki biz beceremedik o yüzden hep beraber gideceğiz becerikli olan partiye oy vereceğiz. Bazıları da aday çıkarmayıp demek istiyor ki biz bu işin erbabı değiliz aday çıkarmamıza gerek yok bir parti bulduk ona destek olacağız o seçimi kazanınca bizi de görür.

Peki bir parti kendini ne zaman fes eder? nasıl bir şey olması lazım ki seçmenine artık beyin ölümü gerçekleşti siz en iyisi başka kapıya gidin der? Bir parti ne olursa iflas etmiş pes etmiş kabul edilir? Bir parti ne olması lazım ki başka parti adına oy toplamaya girişsin kendi üyelerini başka partiye oy vermeye çağırsın? Demezler mi? adama sen necisin bunca sene particilik mi? oynadın bizimle. Ben nereden bileyim sen kimle ne anlaştın kimden ne aldın kime ne verdin ki geldin benden başkasına oy vermemi istiyordun diye sormazlar mı? Bir partinin üyesi tabanı sormaz mı? benim partime ne oldu?

Aday çıkartmayacak isekparti olmanın manası ne? bir partinin varlık amacı başka partiye oy taşımak mı? öyleyse gidip başka partiye üye olurum senin kapında işim ne demezler mi? adama. Koca bir partinin idarecileri nasıl bir hata yapmışlar ki kendi partileri yerine başka partilere oy verin diye tabanına ricada bulunuyor. Sen bunca zaman partiyi bunun için mi çalıştırdın aklında her zaman başkası mı? vardı yani sen hiç bir zaman bizim partili olmamışmıydın? gönlünde hep başkası mı? vardı diye idarecisine sormaz mı? Bir partinin idarecileri partiyi başka partiye taşıyorsa bunun anlamı düpedüz şudur. Bir savaş gemisini kendi mürettebatı götürüp düşmana teslim ediyor.

ittifak iş çevrelerine yarar sağlarken yaz dememiş kış dememiş partisi için çalışmış gönüllülere büyük haksızlık demektir.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

13.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef