Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Zıt Partilerin İttifakı Ülkeye ve Şehre Yapılacak En Büyük Kötülüktür

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 147
25.1.2019
 1
Zıt Partilerin İttifakı Ülkeye ve Şehre Yapılacak En Büyük Kötülüktür

Seçimlerde çizgilerinden vazgeçip maçı kazanmaya odaklanan siyasi anlayışın sonunda seçimi kazananın kalıcı işler yapması mümkün değil. Sürekli kendinden öncekinin başlayıp seçimde kaybettiği için yarım kalan projeler ile baş etmesi gerekecek çoğunu iptal edecek bazılarına biraz devam edecek hemen önündeki seçimde oda gidecek. Çünkü öyle bir siyasi particilik anlayışı var ki bu seçim kazananı el birliği ile öteki seçim devirmeyi ilke edinmişler. Bu bir sabotajdır. Şehrin belediyesinde ülkenin meclisinde kalıcı bir iş yapılmasına yönelik köstek olma siyasetidir.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Siyasi partiler, diğer siyasi partilerden memnun olmayan insanların katıldığı oy verdiği yerlerdir. Bir siyasi partinin ne kadar taraftarı varsa o kadar ülkenin gidişatından memnun yada değil seçmeni var demektir. Bu seçmen kalabalıklarından hangisi güçlü ise onun kazanması çok partililiğin özüdür kaybedenlerin aralarında birleşip çoğunluğa sahip olan partiyi devirmesi çok partili rejimi anlamamış olmak demektir.
Çok partili olmak demek her fikrin kendi partisini kurup seçimlerde temsil edilmesi demektir. yeterince seçmen elde edememiş ise zaten o partinin ilkelerine seçmen kendini ait görmemiş demektir.

Seçmen kitlelerini birleştirip seçime girmek kazanmaya çalışmak çok partili rejimin açıklarından faydalanarak haksız kazanım elde etmek demektir. Bütün kaybeden partiler ilkeleri birbirine uymasa dahi birleşip seçime girseler ülkenin siyaseti yozlaşır kazansalar bile çıkar evliliği olduğu için sağlıklı çocuk dünyaya gelmez. O ihaleyi senin tarafın aldı bunu ben alayım yarışı bütün ülkeyi tüketir. Seçime girecek partilerin ittifak ederek seçmen birleştirmesi ülkeye veya şehre en büyük kötülüktür. Partilerin seçmenleri organik olmaları gerekir. Var olan siyasi konjonktürden rahatsız olan seçmen sayısı daha çok ise desteklediği parti seçimde iktidarın yerine geçer bu çok partililiğin nimetidir. Ama siz bütün kaybedenleri veya bütün partilerin seçmenlerini bir sandıkta toplarsanız o zaman iktidarı organik seçmen ile değil parti idarecilerinin çıkar hesapları ile derlenmiş toplanmış seçmen sayısı ve matematik kurnazlığı ile ele geçirmiş olursunuz. Ne için? elbette çıkar için. Çünkü organik olan durum ülke yararınadır.

 Siz naorganik yöntemi seçerseniz bu ülke yararına değil birilerinin yararınadır. Çünkü bu yöntemde seçmen kitlesi bir fikrin savunuculuğunu yapan partiye oy vermiş olmaz, birilerinin çıkarlarının savunuculuğunu yapanlara oy vermiş olurlar.İttifak ancak ilkeleri siyasi çizgileri örtüşen partiler arasında yapılır ise kabul edilebilir ama biri sağ biri sol görüşteki veya birinin eğrisi diğerinde doğru olan partiler aralarında ittifak ederler ise oradaki gerçek çok göze batar kimse oyunu birileri çıkar sağlasın diye kullandırmaz. yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

13.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef