Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

İttifak Partisi Değil Siyasi Mültecisiniz

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 173
30.1.2019
 1
İttifak Partisi Değil Siyasi Mültecisiniz


Düzce Chp teşkilatı bu gün göründüğü kadarıyla kendi ayakları üzerinde duramayacak hale gelmiş durumdadır. Öyle olmasa kılıcını yere düşürmez tek başına mücadeleye girişirdi.Bu duruma kimler sebep oldu? diye sorgulamamız gerekir.

En başta partinin içinde sürekli kıpraşıp partinin ilkelerini değil kendi kariyerlerini düşünenler, ikinci olarak bunlara engel olmak yerine yol veren bir kısım üye ve delegeler,
üçüncü olarak parti içi denetim sisteminin çalışmasını engelleyenler,
dört- üyelere kötü gidişat konusunda konuşmamaları için baskı yapan bazı partililer
beş- yerel basının kötü gidişatı fark etmesine rağmen çanak tutması
altı- kötü idarecileri uyarmayarak düşene kadar ses etmeyelim diyenler
yedi- küçük olsun benim olsun diyerek daha fazla üye kaydı yapılmasına çalışmayanlar ve teşkilatı güçlendirmek adına hiç bir şey yapmayanlar
sekiz- partiyi aile eş dost partisi durumuna düşürenler.
dokuz- delege sistemini kendi koltuğunu sağlama almak için dizayn edenler

Geminin mücadele edecek gücünü kaybetmesine sebep olmuşlardır. Bu seçim birlik olarak seçime parti halinde kendi başımıza girerek hep birlikte bunu düzeltebiliriz.

Şu an gelinen noktada Chp Düzce, ittifak partisi pozisyonuna düşmek için ne kadar kötü durumda olmak gerekir bunun ölçüsünü bir ortaya koymalı. İyi durumdaki partilerin ittifaka ihtiyaçları olmadığını söylemeye gerek yok sanırım. CHP Düzce teşkilatı tarihinde hiç belediye başkanlığını kazanmış mı? hayır. Öyleyse en çok belediye başkanlığını kazanmak için çalışan parti olması gerekmez mi? tarihindeki bütün başarısız seçimleri kazanacağı tek seçimle silip atmaya çalışması gerekmez mi? Evet.. Peki bunun için çalışıyor mu? Hayır. Başka parti ile ittifak ederek onun kazanması için çalışıyor.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Kazanınca ne olacak? diğer parti kazanmış olacak başka bir durum yok. Belediyeden en çok bir kaç kadro alabilir o kadar ama partinin kendi kariyeri için bir kazanım söz konusu bile olamaz.ittifaka evet diyenlerin yağmur çamur demeden elektrik direklerinin tepesine bayrak asan,köylere kadar giderek bildiri dağıtan partinin emektar gönüllülerine şu cevabı vermelerini isterim; Siz bu partiyi sürekli birilerinin kapısına çekip anahtarları teslim ederek nereye varmayı planlıyorsunuz? 

Tekerlek patladı,benzin bitti,tampon düştü,silecekler koptu,frenler tutmadı diyerek her seçim bir mazeretle arabayı getirip başkalarının kapısına park ediyorsunuz ben parti idarecisi olsam utanırım evden çıkamam. Başarısızlığın faturasını gelecek nesiller ödüyor.Tüzüğünüzde Chp sol görüşlü bir partidir satırını hatırlatarak, sağ görüşlü bir parti ile ittifak etmeye mecbur kalacak hangi durumla karşı karşıyasınız? merak ettim. 

İttifak eden partiler kim olursa olsun seçmene şu mesajı verirler; biz birer birer beceremeyeceğiz birlikte olursak biraz gürültü çıkarabiliriz.. ittifak ifadesinin açıklaması budur. Siz bu duruma düştünüz madem titreyip kendinize gelmek yerine halen anahtarı başkasına atıp yerinize çöküyorsunuz. Beyler zaten kaybedeceğinizi bildiğiniz bir savaşta bir gün daha utanç içinde nefes almak için teslim olmazsınız gelecek nesilleri onurlandırmak için son bir defa düşmanın üzerine atılırsınız.

Ve bu seçimlere bir teşhis koyacak olsam bana göre siz ittifak partisi filan değilsiniz siz resmen siyasi mültecisiniz.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef