Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Asıl israf, ülkeyi saman ithal edecek hale getirenlere verilen oydur.

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 140
2.2.2019
 1
Asıl israf, ülkeyi saman ithal edecek hale getirenlere verilen oydur.

Türkiye'de israf denilince hükumetin aklına yemek artıkları geliyor oysa asıl israf lüks  araba satın almak,pahalı telefon kullanmak, keyif için arabaya binip yakıt harcamak, klimalar ile konfor sağlamak ile meydana geliyor. Fakat hükumetin israf listesinde bunlardan eser yok.
Halk eski dairelerini müteahhite verip karşılığında residanslardan daire aldı. Bu residansların lüks harcamaları oluyor. havuz,sauna,spor salonu gibi bir sürü lüks harcamaları var. Kapıcı ücreti ayrı,güvenlik hizmeti ayrı temizlik ayrı ödemeler ile yapılıyor. Bunlar Türkiye halkı için lüks şeyler. Avrupa'da bile residanslarda oturanlara bakın hepsi ailesinden uzak işine yakın olmak zorunda kalan kişilerdir.


İsraf listesinde imam'a verilen dört bin lira maaş yok mesela. Dini görevler gönüllüler tarafından ücretsiz yerine getirilebiliyorlar neden maaş ödeniyor anlamak mümkün değil. Memura sürekli zam yapılıyor işçi domates satın alacak para bulamıyor. Asıl israf işçi yerine işçiye hizmet etmekle görevli kadrolara yüksek maaş ödenmesidir. İşçi sefalet içindeyken hiç bir gıdayı çöpe atmaz bunu yüksek ücret verdiğiniz kimselere ithaf edeceksiniz. Asıl israf her yıl makam arabasını yenilemekle meydana gelir. Belediye başkanlarının altında bile trilyonluk makam arabaları var asıl bunlar israfçı.

Gariban iki domates kıyıp yanında kocaman ekmek yiyerek karnını doyuruyordu şimdi domates 8-10 tl oldu. Makarna bile lüks yemek sayılıyor artık. Asıl israf ülkeyi saman ithal edecek hale getirenlere verilen oydur.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef