Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Belediye Başkan Adayları Neden Milyonlarca Lira Harcayarak Seçime Girerler?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 123
8.2.2019
 1
Belediye Başkan Adayları Neden Milyonlarca Lira Harcayarak Seçime Girerler?

Seçim kampanyalarında harcanan para miktarı milyonlarca liradır. ilçeler için bile en küçük harcama 500 bin tl. Düzce gibi bir şehir için bu rakam 1 milyon TL ve üzeridir. Peki adaylar bu parayı neden harcıyorlar? Aslında adaylar küçük bir miktar harcıyorlar büyük miktar destekçilerinden geliyor. işin tamda burası acaba kazanılacak seçimden veya girilecek meclisten kim ne çıkar sağlıyor da bu kadar parayı seçim döneminde sokağa saçıyorlar diye düşünüyor insan..

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Sahiden durduk yerde kimse size iyilik olsun diye beş kuruş harcamaz. Milyonlarca lirayı harcayanların vardır bir bildiği diyorsunuzdur. Bence de var peki ne ola ki insanlar bir adayın peşine milyonlarını döksünler. Misafir uğurlarken bile gül suyu alıp dökmek pahalı geliyor çeşme suyu döküyoruz peşlerinden koca koca adamlar hatunlar bunca parayı neden saçıyorlar her seçim? Bizi çok mu seviyorlar? hayır kendi ailesini akrabasını sevmek varken bizi neden sevsinler kaldı ki çocuğuna araba alırken kılı kırk yaran, yumurta al gel dendiği vakit ucuz market arayan herifler neden seçimlerde para saçarlar sokağa?

Hepimiz işin hizmet olmadığını biliyoruz. Hizmet var aslında ama kime? elbette bunca parayı tek kalemde bağışlayanlara..

Bu durumda işin öteki tarafı da var. Demek ki bir parti aday çıkarmayarak birilerinin önünden çekilmiş oluyor. Peki aday çıkarmayarak diğerlerinin işlerini kolaylaştıran seçilme şanslarını artıran bir partinin idarecilerinin bu işten çıkarı nedir?
bu sorunun cevabını siz okuyucularıma bırakıyorum...


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef