Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce CHP-İyi Parti Adayı Yanlış Ekonomi Politikası Güdüyor

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 640
23.2.2019
 1
Düzce CHP-İyi Parti Adayı Yanlış Ekonomi Politikası Güdüyor

Düzce CHP-İyi Parti'nin ittifak adayı yanlış ekonomi politikası güdüyor bastığı dalı kesecek uyarın bence. Belediyenin işlevi piyasadan para toplayıp kasasına yığarak piyasada dar boğaz meydana getirmek değildir. Aksine belediyenin yapılacak işleri sebebi ile ihale ve satın alımlar yaparak şehrin piyasasına adaletli şekilde parayı tekrar iade etmektir.Düzce İyi Parti'nin Adayının sakat ekonomi modeli ile bir yere varmak mümkün değil seçimi kazanmaktan öte meclise bir kişiyi sokmayı planladılar ama vaadlerinde öne sürdükleri ekonomi politikası ile onuda beceremeyecekler CHP teşkilatı uyarı yapmalı.

Belediyelerin işlerini dışarıya yaptırmanın amacı piyasaya para pompalamaktır sayın aday. Bütün parayı toplayıp belediyenin kasasında zulalamak değildir.öyle olsaydı piyasadan yüklü miktarlarda parayı belediye marifeti ile çekerek piyasalarda dar boğaz meydana getirmiş olurdunuz.belediyeler halkın her kesimine yarar sağlamakla görevli kurumlardır. İhaleler belediyenin düzenli gelir dağıttığı işlevlerdir. Yeter ki adaletli olun belediye rant dağıtmak yerine halk yararına görülecek işlerde şehrin iş çevrelerine gelir dağıtmakla da yükümlüdürler. 

Bir aday çıkıyor diyor ki belediye şu kadar ihale verdi bu kadar para dağıttı ben gelince hepsini keseceğim yani demek istiyor ki piyasadan parayı toplayıp kimseye kazandırmayacağım belediyenin kasasında öylece yatıracağım. Peki sayın aday sanayi esnafı sizin piyasadan belediye gelirleri ile çektiğiniz milyon liralar sebebi ile en direk etkilenen kesimdir parayı bankalarda ne amaçla yatıracaksınız?

Belediyelerin paraları bankalarda zulalarda yatırılmazlar şehrin iş dünyası üzerinden adil şekilde yine halka dağıtılırlar bu dağıtımda ihaleler araçtır siz bu aracı ortadan kaldırma fikriniz ile aslında sanayi esnafına diyorsunuz ki ben gelince piyasaya müdahale edeceğim belediye artık para dağıtan değil para toplayan bir kurum olacak sizde başınızın çaresine bakın demektir.


LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Çok yanlış bir ekonomi vaadi ile yol alıyorsunuz. Esnaf aptal değil paranın belediye tarafından hapis gibi tutularak şehrin piyasasında dar boğaz meydana getireceğinizi fark edecektir. siz iş dünyasına karşı kürek çekmeye devam ederseniz oy filan alamazsınız. Size düşen belediyenin yapılacak işlerinde adaletli şekilde ihaleler satın alımlar ile toplanan parayı yine halka iş çevreleri izerinden iade etmektir. Düzgün ekonomi modeli budur oysa kendisinin açıkladığı sakat ekonomi modelidir.

NOT: Chp-iyi parti ittifakı; böyle değil bu yazılanlar yanlış diyorlar ise info@duzceinfo.org veya 0532 442 5479 adresimize ekonomi politikalarının yazılı veya sözlü bir kopyasını bırakabilirler bende ittifakın ekonomi politikası bu şekildeymiş diyerek yazımın altına aynen gönderdikleri metni eklerim takdir okuyucunundur.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef