Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce CHP-iyi parti Adayı Eksik Seçim Kampanyası Yürütüyor

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 368
27.2.2019
 1
Düzce CHP-iyi parti Adayı Eksik Seçim Kampanyası Yürütüyor

Belediye seçimlerine girecek bir aday kendi başına yol almamalı bütün dünyada bir kampanya'ya bir şova dönüştürülür. Arkasında bir seçim karargahı olur. Profesyonel seçim görevlileri olur. Destekçileri olur. Eğer kaynağı yoksa ayrı konu yalın ayakta oy istenebilir. Ama kaynağınız varsa ki Düzce gibi bir şehirde hamama girmeye kalkmış iseniz kaynağınız olmak zorunda çünkü şehir makro ekonomiye sahip bir rant sahası ve ne yeteneksizlere nede çulsuzlara kimse adaylığı kaptırmaz. Bu bakımda seçime girecek adayların güçlü bir maddi destekleri olur.

Gelelim günümüze; CHP-İyi Parti ortak Adayı tek başına seçim tanıtımı yapıyor evet yanında bir kaç kişi var ama yinede bir gezi ekibinden öteye görüntü vermiyorlar. Televizyona çıkıyor yanlış bir ekonomi modeli ile yol almaya çalışıyor güçlü bir karaktere sahip zayıf tanıtım yapan bir aday olarak görüyorum. Bu aşamada söylemeliyim ki ben bu ittifaka karşıyım ama madem yapıldı o halde düzgün yapılmalı.

Bir seçim organizasyonu oluşturulmalı bir seçim ofisi kurulmalı profesyonel tanıtım görevlileri kullanılmalı tecrübelerime göre bu iş partinin cengaverleri ile yeterince göz doldurmuyor. Onlarsız olmaz ama profesyonel desteksiz de olmaz. Seçimler bir açıdan Askeri harekatlara benzerler başarının onda dokuzu göz boyamaktır.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Eğer.....buraya dikkat... Eğer aday seçim kazanmak yerine biraz gürültü çıkarıp kendimi şehrin protokolü arasına sokayım kazananda benden kaybedende benden stratejisi ile anlaşmalı bir maça hazırlanıyorsa o başka.. Ama değilse kazanmaya odaklanmış maça ölümüne asılan bir boksör yukarıda yazdığım gibi maça profesyonelce hazırlanırlar. Kazanmak için istemek yetmez yumrukta atmalısınız. Ama bir takım halinde olmalısınız.

Siz bir takımdan çok patırdı çıkarıp kuşları tarladan kaçırmaya çalışan okul çocukları gibisiniz. Al davulu eline çık meydane kim dinleye.... halindesiniz bu komadan uyanın meclise bir adam soksak yeter anlayışı ile yola düştünüz basit gidelim az harcayalım diyorsunuz şu an verdiğiniz görüntü toplam oyun beşte biri görüntüsündedir ve günden güne düşüyor bunu bilesiniz.

Bir stratejiniz olmalı, taktiklerle sahaya çıkmalısınız basın masanız olmalı sosyal medya görevlileriniz olmalı sokaklarda gruplarınız olmalı kadınlarınız gençleriniz sosyal ortamlarda gönül çelmeli görsel ve işitsel reklamlarla göz doldurmalısınız ama hepsini profesyonel bir seçim organizasyonu ile bir seçim karargahı kurarak yapmalısınız.


yorumlar
64x64

Fethi Aslanoğlu

27.02.2019
Kalemine yüreğine sağlık. Tespit çok doğru. Hem aday seçimi hemde ittifak içimize sinmedi. Bu yüzden CHP liler oy vermeyecek.
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef