Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

DÜZCE'de CELAL KASAPOĞLU AKP'ye KAYBETTİREBİLİRDİ

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 415
27.2.2019
 1
DÜZCE'de CELAL KASAPOĞLU AKP'ye KAYBETTİREBİLİRDİ

Düzce 2019 belediye seçimlerinde oy oranlarını analiz ettiğimde bu seçimde rakamlar yanıltıcı olabilir ama tahmini olarak küçük bir miktar oy ile AKP'nin MHP'ye kaybetme ihtimali olduğunu düşünüyorum.
İyi partinin de yarışa girmesi ile birlikte oy dengelerinde kaymalar oldu fakat CHP aday çıkartmayarak iyi partinin AKP ve MHP'den çaldığı oyları geriye iade etmiş kadar oldu. Çünkü CHP aday çıkarsaydı ittifakı protesto edecek olan büyük bir seçmen kitlesinden de oy alacaktı ki kendi üyelerinden oy alması bile şu an zor..

Celal Kasapoğlu'nu aday olmak için ikna edemeyen veya etmek istemeyen MHP'nin taktik hata yaptığını düşünüyorum. Eğer Celal Kasapoğlu MHP'den aday olsaydı yüzde yedilik bir oy kayması MHP lehine gerçekleşebilirdi. Bence Kasapoğlu'nun adaylığı AKP ve MHP'yi at başı yapardı CHP'nin aday çıkartması AKP'yi biraz daha aşağı çekerdi İyi Partinin AKP ve MHP'den çalacağı oy (buraya dikkat edelim) hem AKP'yi hemde MHP'yi aynı oranda negatif etkilerdi yani onlardan oy çalardı ama yine ikisi de at başı kalırlardı. Tamda burada CHP'nin aday çıkartması hepsine kayacak bir küçük miktarlardaki oyu sahipleneceği için MHP ya kazanırdı yada at başı kalırlardı. Fakat mecliste sandalye sayılarında AKP'nin başını çok ağrıtacak bir muhalif sandalye sayısı meydana gelirdi.

Kısacası CHP aday çıkartarak kendi oyunu zapt etseydi iyi partinin seçimlerde çöp oyları alıp küsüratları temizlemekten başka bir etkisi olmazdı. MHP ve AKP at başı olurlar yada MHP Celal Kasapoğlu etkisi ile kazanabilirdi. Benim düşünceme göre CHP'nin aday çıkartmaması ve celal kasapoğlu'nun MHP'den aday olmaması AKP'ye kazandırmıştır.


CHP'yi alkışlıyoruz... Senelerdir oyları heba ederek AKP'ye kazandırdığı için.


sample pictures
sample pictures
sample pictures


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef