Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Basri KARSLIOĞLU Yanlış Seçim

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 320
1.3.2019
 1
Basri KARSLIOĞLU Yanlış Seçim

CHP-İyi Parti ittifakının belirlediği belediye meclis listesinde bir ismin yanlış olduğunu düşünüyorum.
2014 yerel Seçimlerinde CHP'den Belediye Başkan Adayı olan Basri Karslıoğlu, 2010 senesinde partiye girmiş çok şanslı olduğu için hemen önündeki seçimlerde 2014 senesinde partide ondan çok daha eski olanları eleyerek belediye başkanlığına aday olmuş. Sadece yüzde 4 (3419 adet) oy almış. Üstelik bir önceki seçimde Evren Kuşçuoğlu ile seçime giren CHP yüzde 6.5 (4359 adet) oy almıştı. Yani Karslıoğlu 2014 yılında belediye başkan adayı olunca bir önceki 2009 seçimindeki oyların üzerine katacağına oy kaybı yaşatmıştı. Hatta CHP'nin kendi üyeleri bile oy vermedi diye düşünüyorum her üye kendisi ve ailesinden bir oy getirseydi çok daha fazla oy alması gerekirdi. Demek ki kendi partisinin üyelerinin bile oy vermediği bir isimden bahsediyoruz.


LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Oy getirisi olmayan bir kişiyi Belediye meclis aday listesinde en başa yazmak için matematikten sıfır çekmiş biri olmak da yetmez biraz çakırkeyif de olmak gerek. Klasik cümlemi kurarak "Bu ittifaka karşı olmakla beraber madem yapıldı bari adam gibi yapın" diyerek devam ediyorum. Sanki birileri bu ittifakın duvarını örmeye çabalarken birileri de koyulan tuğlaları çaktırmadan yere düşürüyor. 


Ben Basri beyi tanımam etmem kimseden de olumsuz bir lafını duymadım bu yazımda şahsını değil politik kimliğini kast ediyorum. Şahsım acizane olarak küçük bir detaya dikkat çekmek istedim. Belki ittifaka emek verenler biraz daha dikkatli davranırlar listelerini daha sıkı bir matematik hesabı ile yaparlar.Ben hem listede hemde liste dışında çok daha yerinde isimler olduğunu görüyorum. Ayrıca listenin başına koyulan adaylar listenin altındaki adayları ezen isimler olmamalılar. Basri Karslıoğlu'nun seçmende bir karşılığı yok  ama içinde olduğu listedeki elemanları etkisiz eleman konumuna düşürebilecek bir pozisyona yazılmış çünkü meclise çok az üye sokabilirsiniz kendi partisindeyken bile oy kaybı yaşatan bir isim başkasının da şansını tüketmiş olur. Bence Basri bey yanlış seçim üzgünüm ama yer işgalinden başka bir şey değil.

(Konudan bağımsız olarak) Şu açıdan da bakmalısınız;
Meclise girecek üyeleriniz kendi başlarına hareket edecek kimseler olmamalılar. Kendi politik görüşleri kendi çıkar ilişkileri olan birileri olmamalılar. Partiye bağlı kimseler olmalılar. Meclise sokacağınız kişiler en küçük bir görüş ayrılığında kendi yollarını çizecek kimseler de olmamalılar. Kontrol daima partilerde olmalı. meclise soktuğunuz kişiyi parti olarak kontrol edebileceğiniz kişiler arasından seçmelisiniz..

Köprüden önce son çıkış 02-Mart-2019 iyi şanslar :)


---------------------------------------------------------------------------


2019 Yerel Seçimleri Düzce Belediye Meclisi (kesinleşmemiş) Aday Listesi 

Basri Karslıoğlu,
Erkan Dinçer, 
Emre Güleç, 
Oğuz Özyiğit,
Kudret Taş,
Ender Çakar,
Mehmet Şerif Gönültaş,
Erdoğan Kefeli, 
Osman Çelebi, 
Sinan Doğa, 
Yusuf Mert,
Murat Öztürk, 
Demet Boşver,
Teoman Kaya, 
Hikmet Mısır, 
Sevil Bartucuoğlu, 
Bayram Ali Emirel, 
Gökhan Sülü,
Harun Şahin,
Sueda Şahin,
Elif Yıldırım,
Emrullah Çabuk,
Kamile Taşçı, 
Barış Kurt,
Gökhan Gündüz,
Halit Karabulut, 
Şeyma Güneşdoğdu, 
Ahmet Can Ateş. 
yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef