Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

BASINA FON Oluşturma Vaadi Bir Skandal

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 115
7.3.2019
 1
BASINA FON Oluşturma Vaadi Bir Skandal

Düzce belediye başkanlığı 2019 seçimlerinde CHP-İyi Parti ittifakının adayı skandal bir vaad de bulundu. Belediye başkanlığına seçildiğinde basın için bir fon oluşturacağını ve bu fon ile maddi ihtiyacı olan basın mensuplarını yararlandıracağını açıkladı. Bununla da kalmadı basının çalışma şartlarını iyileştirmeyi vaad etti. Basının çalışma şartları deyince neyi kast ettiğini kendisinin de bilmediği çok açık. Basın nedir nasıl çalışır bilmek lazım en azından. Düzce basını zaten basın statüsünde hiç olmadı. Polisten gelen asayiş haberlerini yazıyor, particilerden gelen basın açıklamalarını aktarıyor. 

Şehrin basını fırsat bulmuş bir kaç boş gezenin cirit attığı bir yer halinde. Şartlarını iyileştirmekten bahsettiğiniz kimseler, köşe yazısı ile bakkal defterindeki yazıyı ayırt edemeyen sözde yazarlar, taraftarı olduğu partinin kalemşörlüğünü yapanlar, değneksiz buldukları köyde kendilerine yazar sıfatı edinip esrarkeş lügatiyle internet sitelerinde yazıp çizenler ise bir sözüm yok ama gerçek basın emektarlarından bahsediyorsak onlar paranızı yüzünüze çarparlar bilesiniz.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

Basın sadece masa başında oturup bir kaç paragraflık yazıyı kaleme alan ek iş müteşepbislerinden oluşmaz. Araştırmacısı var,fotoğrafçısı var,kameremanı var,editörü var, haber kaynakları var arşivi var vs. vs. Basının çalışma şartlarını iyileştireceğiz demek basının gönlünü hoş edeceğiz demektir. Gönlünü hoş edecekleri basın yukarıda belirttiğim gibi çeşitli niteliklere sahip bir çok departmandan teşekkül bir kurumdur siz bu kurumu fonlamaktan bahsederseniz en büyük skandalı meydana getirmiş olursunuz. Basın bir yerden fonlanıyor dendiği vakit basın vasfını yitirmiş, şantaj makinesine dönüşmüş, birilerinin rakiplerini köşeye sıkıştırma aracı haline getirilmiş manasına gelir. Bu açıklamayı talihsiz bir açıklama olarak yorumluyorum. Altında her hangi bir ard niyet olmadığını düşünüyorum yapılmasa iyiydi ama yapanda pişmandır sanırım.

Basın kimseden para alamaz o zaman birilerinin basını olur. Birilerinin kalemşörü olur. Basın sıfatını kaybeder. Halk yararına çalışan bir kurum olma halinden birilerinin yararına çalışan kurum olma haline dönüşür. Basın emekçileri zaten canları pahasına çalışırlar siz neyi iyileştirmekten bahsediyorsunuz efendi? Basın zaten para için işleyen bir sektör değil ki halk yararına gönüllü çalışan emeğinin karşılığını sattığı gazeteden yazdığı yazıdan alan bir kesim. En helal parayı kazanan kesimlerin başında gelir. Siz bu kurumu fonlayamazsınız basın bunu asla kabul etmez. Ederse rüşvet almaktan daha rezil bir duruma düşmüş olurlar. Gerçek basın ve basın emekçisi kimseden bir tek ekmek kırığı bile kabul etmez. Basın halkın şövalyesidir. Yeri gelecek size karşı halkı savunacak sizden neden yardım alsın? kendisini boyunduruk altına sokmak için mi?


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef