Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

DÜZCE'de Chp - İyi Parti ittifakı Yasal Değil

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 212
14.3.2019
 1
DÜZCE'de Chp-İyi Parti ittifakı Yasal Değil

Türkiye'nin Nabzı (4 Mart 2019) programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasal partilerin yerel seçimlerde partiler arası ittifakın yasal alt yapısının olmadığını yapılan şeyin sadece iş birliğinden ibaret olduğunu söyledi. Böylece Düzce'de CHP-İyi Parti arasında bir ittifakın yasal olmadığını Kemal Kılıçdaroğlu bizzat kendi ağzından dolaylı olarak dile getirmiş oldu. Artık Düzce CHP'de bazı sözde partililerin Genel merkez karar aldı ittifak yapıyoruz hepiniz sahip çıkmak zorundasınız sözlerini kendi uydurdukları ortaya çıkmış oldu. 

Peki şimdi seçmen ve üyelere parti karar aldı iyi parti ile ittifak halinde seçime giriyoruz her partili desteklemek zorunda açıklamalarını yaparak hem seçmeni hemde partilileri yanıltanlar ne diyecekler merak ediyorum. Desteklemek istersek destekleriz seçim bizim oy bizim. Partinin genel başkanı çıkıp resmen bu ittifak değil iş birliğinden ibaret dedi mi? dedi. Yasal bir alt yapısı olmadığını artık biliyoruz demektir ki Chp-İyi Parti aslında ittifak edemiyormuş çünkü bunun için yasa çıkarılması gerekiyormuş. Yasa çıkarıldı mı? hayır. Öyleyse neye dayanarak Düzce Chp partililerinden bazıları bu ittifakı resmi olarak duyuruyorlar?

Düzce Chp idarecileri ittifak kararı aldık diyorlar ama partinin genel başkanı yerel seçimlerde ittifak yapmanını yasal alt yapısı yok diyor.
Siz yoksa Yasal dayanağı olmayan bir karara imza mı? attınız. Sayın Düzce Chp idarecileri....


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

13.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef