Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

ERKEN SEÇİM OLMAYACAK ÇÜNKÜ

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 102
5.4.2019
 1
ERKEN SEÇİM OLMAYACAK ÇÜNKÜ

AKP ve MHP başta oldukları sürece Türkiye'nin idari yönetim sorunu devam edecektir. ülkenin başına çeşitli problemler açan bu iki parti kaybetme korkusu yüzünden erken seçime gitmezler.31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde istanbul,Ankara,İzmir,Adana gibi bir kaç daha büyük şehirlerin belediye başkanlıklarını kaybeden Akp-Mhp ikilisi erken seçimden korkacaklar ve normal seyrinde seçime gitmeye çalışacaklar.
Rakipleri ise yerel seçimlerde yelkenlerini dolduran rüzgarı kullanmak isyebilirler ve aynı rüzgarla Cumhur başkanlığı ve millet vekilli seçimlerine erkenden gitmeyi amaçlayabilirler.

Türkiye seçime giderse ne kazanır ne kaybeder diye bakacak olursak bu kararı almak meclise düşer. Fakat Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak şunu görüyorum... Ekonomiyi yönetecek kapasitede olmayan bir iktidar görüyorum. Şimdiye kadar ekonomi yönetimleri berbattı. Dış politika berbattı. Bundan sonra da iyi olacağını sanmıyorum. Fakat Terör ile mücadele başarılıydı. Terör ile mücadele başlığı altında, Fetö ile mücadele yeterli değildi daha daha agresif bir mücadele tarzı gerekiyordu bu illet örgüte.

Erken seçimi olası görmüyorum. Büyük şehirleri kaybeden iktidar partisinin dizlerinin bağı çözüldü ve titriyor. Akp başarısız bir parti içi hiyerarşiye dönüştü. Bu korkuyu atlatabilmesi için ekonomiyi öngörülenden çok daha kısa bir zamanda düzeltmek için üzerinde daha çok baskı hissedecektir. Ekonomiyi düzelttiğinde seçmenin gönlünü yeniden çelebileceğini düşünerek strateji belirleyecektir. Yerel teşkilat idarecilerini ise Ankara'da kuracağı parti karargahından komut alır hale getirecektir. 

iktidarın,rakiplerini köşeye sıkıştırabileceği uzun bir zamana ihtiyacı var. Kısa zamanda rakiplerini seçmenin gözünden düşüremeyeceğini biliyor. rakiplerin kazandığı belediyeler üzerinden seçmenin kalbine giden yolu güzelleştireceğini bildiği için taş koymak isteyecektir fakat seçmen dur ne yapıyorsun derse gelecek seçimlerde tamamen sandığa gömülecektir.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef