Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

ERDOĞAN SARSILDI

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 103
5.4.2019
 1
ERDOĞAN SARSILDI

Kaybedilen belediyeler Erdoğan'ı her şartta destekleyen alkışlamaktan elleri patlayanlar da dahi büyük bir inancın sarsılmasına yol açtı. Erdoğan sandığımız gibi süper kahraman değilmiş fikri uyandı. Artık birbirlerine itiraf etmekten kaçınmıyorlar reyis gemiyi yüzdüremiyor artık. Saadet partisinin ne kadar ateşli taraftarı vardı salonlarda duvarları sarsacak kadar gür sesle sloganlar atanlar gibi Akp taraftarları da yakın bir zamanda ortadan çekilebilirler çünkü onları bir arada tutan şey maddi çıkarlar ve güç..

Kendisi istemedikçe gitmez diye inandıkları Erdoğan'ın yeniden seçilemeyebileceğini gelecek seçimde belkide gidebileceği gerçeği ile yüzleştiler. Artık sokaklarda kayıtsız şartsız reyis demiyorlar her politikacı gibi oda bir gün koltuğu terk edebilir ve biz ortada kalakalırız sahipsiz diye şapkalarını önlerine alıp düşünmeye başladılar. Mahallenin kahvesinde reyis bizi de maça götür denmiyor bir kaç gün içinde nelerin hızla değiştiğini Erdoğan fark ediyor. Rüzgarlar artık serin esiyor.

Gelecek seçime kadar yeniden güç toplamaya odaklanan Erdoğan bunu yapabilir mi? yapamaz mı? şimdiden bir şey söylemek zor. Şu an görünen şey Erdoğan'ın artık sarsıldığı ve çevresinin de bunu fark ettiğidir. Erdoğan seçimi kaybettiğinde biz neler kaybederiz hesapları yapmaya yöneldiklerini her esnaf anlayabilir. Çünkü hesap esnafın işidir. Mali krizin ilk etkisi gelir esnafı vurur. Erdoğan'ın etrafında fır dönen kalabalık ceplerine giren pay azalınca günden güne daha az maça asılırlar. Müteahhitler en küçük rüzgarda bile kaptandan ümidi kesecek olan gruptur ve rüzgar biraz daha sertleştiğinde maçı satarlar. Peşinden iş birlikçi basın yerini terk eder daha sonra esnaf peşini bırakır ve sonunda da sandık tam takırdır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef