Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce CHP İdarecileri İyi Parti'nin Başarısının üzerine Konmaya Çalışıyorlar

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 528
8.4.2019
 1
Düzce CHP İdarecileri İyi Parti'nin Başarısının üzerine Konmaya Çalışıyorlar


NOT: Aşağıdaki satırları yazarken üzüntü duyduğumu belirtmek isterim..

 2019 yerel seçimlerinde Düzce'de yasal alt yapısı olmamasına rağmen Chp ve iyi parti ittifak yaptılar. Yerel seçimlerde partilerin ittifak halinde seçime girmeleri yasalara göre mümkün değil. Fakat AKP ile MHP ittifak ediyorlar bizde yapabiliriz diye ittifak yaptılar bunu da basın önünde defalarca açıkladılar. Chp Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı TV programında yasalarımıza göre yerel seçimlerde partilerin ittifak etmesi mümkün değil yasal alt yapısı yok biz sadece iş birliği yapıyoruz dedi. Gel gör ki Düzce'de işler bu kadar basit yürümedi. Chp Düzce teşkilatının idarecileri iş birliğinin ötesinde tam teslimiyet içerisinde seçime gittiler daha doğrusu seçimden fiili olarak çekildiler rakiplerinin işlerini kolaylaştıracak şekilde bir seçim çalışması anlayışı ile hareket ettiler. 


 Seçim kampanyasına parti işaretleri bayrakları ile katılmadılar partiyi seçmenin gözünden kaçıracak tarzda hareket ettiler. Sosyal medyada kendi aralarında patırtı çıkartarak ittifakı savundular ve iyi partiye oy istediler ancak yasal alt yapısı olmadığı için disiplin suçu kapsamına girmiş oldular yazılı kanunlara göre disiplin suçu işlediler.  Seçimlerde yeterince oy alınamadı mesela il encümeninde bile on dokuz bin civarında oy alarak şehirdeki sonuncu parti oldular ardında 2000 oy ile Saadet Partisi ve daha az oy alanlar ve hiç oy alamayanlar bulunuyorlar. İl genel meclisinde bile düşük oy alan CHP Düzce teşkilarının belediye meclisine belediye başkanlığına oy getirisinin olmadığı aşikar. Seçim çalışmalarında çekilen fotoğraflara videolara bakıyorsunuz sanki seçime ittifak ile değil seçimden çekilmiş gibi bir havada gidildi.

LÜTFEN SAYFADAKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLUN

 İyi Parti her yerdeydi seçmenin kalbine dokundu evinin kapısını çaldı sokağına girdi dükkanını ziyaret etti gazetelerde televizyonlarda internet sitelerinde hep iyi parti işaretleri idarecileri logo ve amblemleri vardı. Seçim sonrasına büyük reklam yatırımı yaptılar. Oysa Chp Düzce teşkilatının idarecileri  ve idareci çevreleri sosyal medyada kendi aralarında laflaştılar, iyi parti idarecilerine hoş görünmek için sosyal medyadaki profil resimlerine ittifak adayının resmini koydular. İttifak adayı diyorum ama yukarıda bahsettiğim gibi ittifakın bir tarafı malesef yeterince katkı sağlamadı bunu şehirdeki insanlardan duyuyorsunuz ben sadece tespit ettim.

 İttifak anlaşmasının en birinci maddesi hatta kayda geçirilmesine gerek olmayan maddesi neydi? seçime gidiyoruz hedeflerimiz aynı rakiplerimiz aynı ideallerimiz aynı birlikten güç doğar güçlü bir ismi aday yapıyoruz teşkilatlarımız da güçlü şahsiyetlerden meydana geliyor ekiplerimizi oluşturalım birlikte yola çıkalım bu işi kazanalım dendi. Fakat gel gör ki seçim kampanyalarındaki gezilere ziyaretlere Düzce Chp idarecileri katılmıyorlardı bile ta ki ben bir kaç yazı yazıp eleştirene kadar. Ondan sonra katıldıklarını o günlerin fotoğraflarından görebilirsiniz. Fakat yine gördük ki seçime pasif katkı sağlanıyordu bu iş böyle olmaz seçim kampanyasını yanlış yapıyorsunuz seçim sonrasında CHP Düzce teşkilatının yoluna güçlü devam edebilmesi için bu seçimlerde parti bayrağını logosunu işaretlerini seçmenin gözleri önüne koymalısınız dendi ama dinleyen olmadı.

 Gelinen noktada İyi parti haklı olarak başarısını taçlandırıyor basın açıklamaları yapıyor ziyaretçilerini ağırlıyor bilgi paylaşıyor kazananı kutluyor centilmenlik içerisinde partimize herkesi bekliyoruz gelin birlikte siyaset yapalım diyor meclise şu kadar üye soktuk az kalsın başkanlığı kazanacaktık diyor çok haklı ve kendilerini kutluyorum ama bir eksik var bir yanlış var ortada.. İyi Parti bunları yaparken  Chp Düzce idarecileri gündemi sahiplenmek için tanıdık gazetecilerine sığ açıklamalar yapıyorlar okumaya bile vakit ayırmanıza değmeyecek türden satırların üzerine göz dolduran bir resim iliştiriyorlar ve şehirde iyi parti'ye hediye ettikleri şehrin ana muhalefet koltuğunun bir kısmını geri almaya çalışıyorlar.

 Anlı şanlı Cumhuriyet Halk Partisinin güzide Düzce teşkilatını bu hale getirmenin bir faturası olmalı. Bu Başarısızlığın bir sahibi olmalı. Ama bakıyorsunuz ki biz meclise üye soktuk başarılıyız diyerek İyi Partinin başarısının üstüne konmaya çalışan kendilerini eleştiren yanlış yöne gidiyorsunuz gemiyi kayalara sürüyorsunuz diyenleri disiplin cezalarıyla yıldırmaya çalışan bir kaç idareci var ortalıkta. Oysa meclise giren bir tane CHP Düzce üyesi veya partili biri yok... İyi Partinin rüzgarından yelkenlerini şişirmek için Chp'den istifa ederek İyi Parti saflarına geçen bir kaç kişi iyi partiden belediye meclisine girdiler ama olayı bu şekilde anlatmıyorlar biz ittifak yaptık meclise üye soktuk diyorlar peki bu üyelerin parti kimlik kartlarında hangi partinin adı yazılı? Chp'den istifa etmiş iyi partinin üyesi kimseler değil mi? bunlar.. Elbette öyleler belediye meclisine giren bir tane CHP parti üyesi varsa bana parti kimliklerinin bir örneğini göstermenizde sakınca yoktur sanırım...

 şu adrese gönderebilirsiniz info@duzceinfo.org
yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef