Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

DÜZCE BELEDİYE MECLİSİNDEKİ ÜYELER ŞEHRİ MAHVEDECEKLER

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 361
9.5.2019
 1
DÜZCE BELEDİYE MECLİSİNDEKİ ÜYELER ŞEHRİ MAHVEDECEKLER

Düzce belediye meclisinde üyesi olan partilerin aralarındaki seviyesiz rekabet şehire zarar veriyor. Şehrin ihtiyacı olan işleri değil partilerin ihtiyacı olan işleri gündeme getiriyorlar. Yerel basın ve muhalefet partileri de çanakçılık yaparak gündemden çıkar sağlamak için taraf oluyorlar.

Son olarak cadde isimlerinden bazılarına ki zaten bir kaç tane caddemiz var bunlara siyasi parti liderlerinin veya siyasi partiler için anlamı olan kişilerin isimlerinin verilmesi teklif edildi ve muhalefet sadece bir parti ile kalmayalım bütün partilerin simgesi olmuş kişilerin isimlerini cadde ve sokaklara verelim diye karşı teklif ile çanak tuttu. 

Yukarıda yazdıklarım size basit normal bir şey gibi gelebilir peki o halde olaya şöyle bakalım.

Kaçınızın okuduğu okulunuz halen yerinde duruyor ben işte bu okulda okudum diye gösterebiliyorsunuz veya gidip okulunuza bağış yapabiliyor katkım olsun okulum daha iyi bireyler yetiştirsin diyebiliyorsunuz? Kaçınızın koşup oynadığınız sokaklar parklar mis gibi çiçek kokan bahçeler yerinde duruyor? Doğduğunuz ev nerede? Hepsini yıktılar yerlerine mimari ucubeler diktiler değil mi? Hatıralarınızı mahvetmekle işe koyulurlar çünkü geçmişi olmayan toplumlar için gelecek bir anlam ifade etmez karnı doyunca sorgulamayan toplumlar geçmişle bağları koparılarak yaratılırlar.

Dünyanın neresine giderseniz gidin toplumun hafızasında yer edinmiş binalar yerler korunmaya çalışılır ki insanların geçmiş ile bağları ancak böyle ispat kazanabilir tarih kitaplarında yazılanlar ile avutulan toplumlar üretilmiş hatıralara sahiplerdir ve milliyetlerini unutmuş yada hiçe sayarak kendilerini başka toplumların bayrakları altına mahkum etmişlerdir. Binaların sokakların nehirlerin derelerin ağaçların sokak hayvanlarının ortak kaderleri vardır birbirlerinin yaşamlarına girerler ve hatıralarımızda yer alırlar. Hatıralarımız olmadan bizler sadece vaktin geçmesini bekleyen beslenen uyuyan çalışan konuşan kukladan farksız bireyleriz.

Son yıllarda şehrimizin bütün eski binalarını yıktılar sokakları değiştirdiler. Şehrimizin kurulduğu tarihten bu yana dantel gibi ilmek ilmek dokunmuş ruhunu tabiatını zihnimizdeki tuale işlenmis resmini silip yerine mimari ucubelerini resmettiler. Politik yarışlarında hatıralarımızı mahvettiler. Malesef bünyesi eğitimi kabul etmeyen, beyinlerine bilginin zarar verdiği iyi yetiştiremediğimiz bireyleri seçimlerde aday gösteren partilerin idarecilerinden de davacıyım. Yurt dışına gittiklerinde orta çağdan kalma binaları sokakları gördüklerinde neden yıkmadıklarına anlam vermeye çalışırken dili tutulan beş yüz yıllık okullara evlere kamu binalarına ağızları açık bakan insanları şehrin planlamasında söz sahibi yapmak ancak geçmiş ile bağları koparılmış gününü yaşayan var oluş sebebini parti liderlerine hizmet olarak düşünenlerin meydana getireceği bir faciadır.

Şehrinizin dokusunun işlenen suçlar dahil üretilen sanat, insani değerler, ahlak, başarı ve daha bir çok konu ile alakası vardır. Siz insanlara içinde bulunduğu ortamda yaşamaktan başka çare bırakmaz ve ortamını planlarsanız insanı da planlamış olusunuz.yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef