Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Düzce Belediye Meclisinde iyi Partinin Tuhaf Teklifi

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 458
13.5.2019
 1
Düzce Belediye Meclisinde iyi Partinin Tuhaf Teklifi

Seçildikleri günden bu güne dişe dokunur bir iş yapmamaya inat etmiş gibi davranan iyi partinin meclis üyeleri belediye meclisinde yine ne amaçla verildiği belirsiz teklifleri ile gündem olmayı becerdiler. Belkide amaç sadece tribünlere oynamaktı belkide sadece basında yer alabilmekti kimbilir. Biz bu teklifi birlikte değerlendirelim.

Madde 1: Devlet büyüklerinin ( aslında siyasi parti liderlerinin ) isimlerini şehrimizin caddelerine verelim. Ne amaçla efendim? Siz kimsiniz? benim şehrimin cadde isimleri battı mı? Elinize bir imkan geçti diye Düzce'yi Düzce yapan değerlerimizi hemen silip söküp atmaya kalktınız. Demek ki belediye başkanlığını iyi parti kazanmış olsaydı şehrimizin her taşını söküp kendi kafasına göre kendi beğenisine göre tuhaflıklar ile dekore edecekti. Deprem zaten anılarımızdaki şehirden bir çok şeyi yıkıp gitti sizde kalanları yok etmeyin. Doğup büyüdüğümüz şehirde geçmişten kalan tek bina sokak bırakmamacasına her şeyimizi değiştirme çabanızın altında Düzce' liyi asimile etmek mi? var acaba.

Madde 2: kafeteryaların ilave kısımlarını yıktırmak.
Amaç? Bunun amacı ne olabilir diye düşünelim biraz. Belediye ile kafeterya sahiplerini ve kafeterya müşterilerini karşı karşıya getirmek olsa gerek diye düşünüyorum. Bunu ard niyetli Düzce'yi sevmeyen biri yapar. Kafeteryalar şehirdeki en masum kesimin gençlerimizin sosyalleştiği yerler siz pavyonlara el atın barlara meyhanelere sıkı yönetim getirin zaten düzgün olan mekanlardaki ufak tefek şeyleri bayağı bir şeymiş gibi göstermelik teklif maddesi yapmayın efendiler.

Madde 3: çöp vergisini ( evsel atık payı ) kaldırmak.
Amaç? Bence bundan tek bir anlam çıkar her gelişmiş ülkenin vatandaşından temizlik,çöp,çevre, atık bedeli gibi isimlerle topladığı bir vergidir bu. Vatandaş ödemez ise bunu birileri ödeyecek çünkü bir kaynak kaybı var. Çöplerin toplanması işlevi bir kurum tarafından yapılmak zorunda ve o kurum çalışanlarına maaş ödemek zorunda bence belediyeyi sıkıntıya sokmak amaçlı teklife koyulmuş bir maddedir. İyi parti başkanlığının bu madde ile ilgili olarak "hukuksuz olarak toplanan paralar ile ilgili teklifimizi kabul etmezseniz hukuka başvururuz" şeklinde basında tehdit gibi açıklaması yer aldı. Bu nasıl bir siyasetçiliktir? Siyasetin amacı ikna etmektir. Kim ikna ederse o eli o kazanır. Diğer el siz ikna edersiniz siz kazanırsınız. İyi parti başkanlığı siyasetten siyasetçilikten bihaber kimselerin eline bırakılmamalıydı.


Madde 4: belediyeye ait tesis ve kurumsal yerlerdeki zararlar araştırılsın. 
Hay hay efendim ama belediye meclisindeki üyelerin bir çoğu 2014 seçimlerinde Mhp'nin belediye başkan adayı olan 2019 seçimlerinde iyi partinin belediye başkan adayı olan Ömer Küçük'ün listesinden girdiler onlar neden araştırmadılar neden bir yanlış varsa durun demediler? Dedilerse yanlışlık nerede? 

Madde 5: rabia heykeli kaldırılsın.
Kesinlikle katılıyorum vaktiyle protesto etmiştim. Fakat teklif içinde neden yer aldığı  konusu pekte masumane değil. Tekliflerindeki tek mantıklı olan madde bu diye düşünebilirsiniz ama değil çünkü bu maddeyi ok ucu olarak kullanıp rakip takıma batırmak isteniyor yara açılınca okun sapı gibi diğer maddeleride içeri sokmayı amaçlamışlar. Elbette bunu iktidar partililer anladılar ve toptan red oyu verdiler. Olumsuzluğa doğru getirdiler meseleyi. Heykelin kaldırılacağı varsada iyi parti sayesinde yerini perçinlemiş oldu. Belkide Akp Mhp zaten kaldıracaklardı iyi parti kulak misafiri oldu ve onlardan önce biz gündeme getirelim yanına da bir iki tuzak madde ekleyelim diye düşünmüş olabilirler.. Çünkü Faruk Özlü'nün heykeli kaldıracağı hakkında duyumlarım vardı sağolsun iyi parti meclis üyeleri sayesinde o mimari bir değeri,gúzelliği olmayan o şeyin yeri sağlamlaştı.

İyi parti meclis üyelerinin dikkatine; kahvehanede yazboz doldurmuyorsunuz beş dakikada teklif yazılmaz. Karşı takımı müşkül duruma sokacak tarzda teklif hazırlanmaz. Partiniz var partilileriniz var partililerinize danışacaksınız binlerce kişiden görüş almanız bu devrin imkanları ile sadece bir kaç günlük meseledir. Uzmanlara bilir kişilere danışacaksınız Dartanyan' ın komutasındaki üç silahşörler gibi hepimiz birimiz için diyerek cenge çıkılmaz. Hepimiz şehrimiz için diyeceksiniz. Şehrin menfaatleri için oradasınız rakiplerinizde aynı duygu ve amaçlar ile oradalar. Aranızdaki münakaşalar sebebi ile şehre kaybettirmeyin.yorumlar
64x64

Nurettin Caner

12.05.2019
Sayın Murat Soyluoğlu; Teklif edilen maddelere karşı yazınızı alkışlıyorum. İP meclis üyelerin için birkaç maddede ben yazayım. 1- Meclis üyesinin biri seçimde kendi bölgesinde ki seçmenlere Meclis oyunuzu bana Başkanlık oyunuzu Akp ye atın diyen zat... 2- Öteki Düzcede ne ticari nede siyasal hiçbir şekilde varlık gösteremeyen zat. Başkanlık hevesinden uzak dursun diye meclise yazdılar 3- Bir diğeri MHP den parti etiğine aykırı davranışlardan kovulmuş zat 4- Parti meclise girince gelenler.
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef